8. prosince 2011 11:51 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rooney má menší trest. Stihne i zápas ve skupině Eura

Anglický fotbalový reprezentant Wayne Rooney uspěl s odovláním. UEFA mu před Eurem snížila trest. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anglický fotbalový reprezentant Wayne Rooney uspěl s odovláním. UEFA mu před Eurem snížila trest. | foto: ČTK

NYON (Švýcarsko) Anglický fotbalista Wayne Rooney může na mistrovství Evropy nastoupit do závěrečného utkání svého týmu v základní skupině. UEFA snížila jeho trest za vyloučení z kvalifikačního zápasu v Černé Hoře ze tří na dva zápasy.

UEFA přihlédla k tomu, že Rooney v posledních čtyřech letech neměl disciplinární problémy. Klíčový útočník výběru trenéra Fabia Capella tak zmešká duely s Francií a Švédskem, do sestavy se však bude moci vrátit 19. června v zápase s domácí Ukrajinou v Doněcku.

Útočník Manchesteru United měl třízápasovým zákazem startu pykat za kopnutí do Černohorce Miodraga Džudoviče v závěru posledního zápasu Anglie v kvalifikační skupině. Anglická Fotbalová asociace se proti trestu pro svou hvězdu odvolala.

Rooneyho obhájci v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu argumentovali tím, že hráčovo chování při prohřešku nebylo vedené zlým úmyslem, ale vycházelo z frustrace. Tříčlenný odvolací panel námitky uznal a distanc zmírnil, avšak třetí utkání Rooneymu odpustil jen podmíněně. V případě nevhodného chování v jakékoli soutěži pořádané UEFA v následujících čtyřech letech si anglický hráč odpyká v národním týmu jednozápasový trest nezávisle na postihu v dané soutěži.

"Jestliže bude na jaře vyloučen za hrubé chování v utkání v Evropské lize, ovlivní to jedině Anglii," uvedl ředitel komunikace anglického týmu Adrian Bevington pro agenturu AP. Anglický útočník ani italský kouč se s novináři při odchodu z jednání nechtěli bavit. Capello jen s úsměvem souhlasil s tím, že výsledek je pozitivní. "Pro nás je to velice dobrá zpráva. Pro Fabia Capella a celý tým by to (bez Rooneyho) byl opravdu těžký úkol," uvedl Bevington.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.