20. listopadu 2011 22:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rosický se omluvil: Neovládli jsme emoce

Česko - Španělsko (Rosický). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Španělsko (Rosický). | foto: ČTK

LONDÝN Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se omluvil za chování týmu při návratu z Černé Hory, kde v minulém týdnu národní celek vybojoval postup na mistrovství Evropy. Rosický s odstupem času uznal, že oslavy po úspěšné baráži překročily určitou mez. Osobně prý na události není pyšný a dospěl k názoru, že je načase se za výstřelky omluvit. Zdůraznil však, že nelze svalovat vinu na manažera reprezentace Vladimíra Šmicra, neboť v návalu emocí by prý hráčům v jejich reakci nezabránil ani nikdo další.

Čeští fotbalisté se nechali strhnout emocemi po úterní výhře 1:0, která jim definitivně zajistila účast na mistrovství Evropy. Při čekání na letišti v Podgorici se pustili do oslavných chorálů, při nichž ale také vulgárními výrazy počastovali internacionála Radka Druláka v reakci na jeho velmi tvrdou kritiku, kterou bývalý útočník zahrnul tým i trenéra Michala Bílka v předchozí části kvalifikace.

Během letu si navíc řada hráčů navzájem roztrhala společenské obleky, které má tým k dispozici od sponzora. Událostem se má věnovat pondělní jednání výkonného výboru FAČR, na které byl pozván právě Šmicer. Původně měl nově sestavený třináctičlenný orgán jednat pouze o chystané valné hromadě ČSTV, ale nyní bude rozebírat i chování reprezentantů.

ČTĚTE TAKÉ

Rosického mrzí, že se vina za chování hráčů v dalších dnech snesla na hlavu manažera, prý nespravedlivě. "Mrzí mě, že je za to kritizován manažer Šmicer, který nemohl naše chování nijak ovlivnit. A neovlivnil by ho ani nikdo jiný," řekl Rosický.

Záložník Arsenalu prý na chování týmu není rozhodně pyšný. "Panovala obrovská euforie a při čekání na odlet jsme se nechali unést skandováním, aniž bychom si uvědomili, že nejsme v kabině. A na veřejnost takové věci samozřejmě nepatří," řekl Rosický.

Hráči podle něj byli více než dva roky pod velkým tlakem, čelili neustálé kritice a negativním komentářům. "Na hráče i vedení to byla doslova psychická štvanice. To, že se postup podařil, je velké zadostiučinění, a tak ten večer zvítězily neovladatelné emoce a euforie nad rozumem, za což se chci omluvit," konstatoval lídr národního týmu. Podle něj na chování neměl vliv alkohol. "Bylo krátce po utkání, z kabiny jsme zamířili přímo na letiště, na opilost ani nebyl čas," argumentoval.

Potvrdil také dřívější Šmicrova slova, že hráči si ze svého uhradí nové obleky, v kterých se budou účastnit nejbližších reprezentačních akcí.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.