31. března 2010 18:26, aktualizováno  18:40 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rozhodčí Jiří Jech za chyby v zápase Baník-Slavia na jaře dopískal

Jiří Jech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Jech. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalový sudí Jiří Jech si v osmi utkáních, která zbývají do konce jarní sezony první ligy, už nezapíská. Komise rozhodčích mu dnes omezila delegaci kvůli hrubým chybám v pondělním duelu 22. kola mezi Ostravou a pražskou Slavií, které upřel dvě penalty. Informoval o tom šéf komise Luděk Macela.

Komise přihlédla k tomu, že Jech několikrát chyboval už na podzim a navíc figuruje na listině mezinárodních sudích. "Ten výkon byl špatný. Jestliže měl v podzimní části tolik omezených delegací, tak si prostě z pozice mezinárodního rozhodčího nemůže takové chyby dovolit. Proto jsme mu omezili delegaci do 30. června s tím, že potom zvážíme, jestli bude zařazen na listinu první a druhé ligy," řekl Macela.

Mimořádné zasedání komise rozhodčích dnes řešilo i další závažná pochybení sudích v uplynulých dvou ligových kolech. Kvůli nepovedenému výkonu v duelu mezi Mladou Boleslaví a Plzní si čtyři zápasy nezapíská Milan Makovička. Tři utkání vynechá Jan Jílek, který chyboval v souboji mezi Kladnem a Olomoucí, když neodpískal faul na domácího brankáře Jaroslava Tesaře, po němž hosté skórovali.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz