Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozzuřený Messi odmítl převzít bronz. ‚Korupce sudích poslala do finále Brazílii,‘ vztekal se po vyloučení

Sport

  14:25
Sao Paolo - Kapitán argentinských fotbalistů Lionel Messi po svém vyloučení v zápase o bronz na Copě América znovu kritizoval rozhodčí a bojkotoval medailový ceremoniál. Pětinásobný nejlepší hráč světa obvinil pořádající Brazílii z korupce.

Lionel Messi vidí po roztržce s kapitánem Chile Garym Medelem červenou kartu. foto: Reuters

Messi byl vyloučen ve 37. minutě zápasu s Chile po strkanici s Garym Medelem. „Žlutá karta pro oba by stačila,“ řekl. 

„Neměli bychom se podílet na korupci. Během turnaje k nám neměli žádný respekt. Mohli jsme dojít dál, ale nedovolili nám dostat se do finále. Korupce a sudí nedovolí fanouškům užívat si fotbal. Ničí ho,“ zlobila se kanonýr Barcelony.

Nešel si proto pro medaili, kterou Argentinci získali po výhře nad Chile 2:1. Než byl Messi vyloučen, měli už dvougólový náskok zásluhou Agüera a Dybaly, za Chile snížil Vidal z penalty.

Představitelé jihoamerická konfederace CONMEBOL odsoudili Messiho za jeho slova, obvinění označili za nepřijatelná a neopodstatněná. 

Smutný Chilan Eduardo Vargas.
Radost fotbalistů Peru.

„Ve fotbale někdy prohrajete a někdy vyhrajete. Jedním ze základních pilířů fair play je respektovat výsledky a rozhodnutí sudích,“ uvedli.

Messi kritizoval rozhodčí už po porážce Argentiny v semifinále s domácí Brazílií (0:2). Po sobotním duelu s Chile uvedl, že asi zaplatil cenu za tuto kritiku. 

Na otázku, zda se obává trestu za své komentáře, odpověděl: „Je potřeba říct pravdu.“ 

Domácí Brazilci se dnes večer utkají ve finále jihoamerického šampionátu s Peru. Podle Messiho je dopředu jasné, jak zápas na slavném stadionu Maracaná dopadne.

Autor: