17. listopadu 2014 11:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Přijdou drastické změny, varuje ruský fotbal ministr. Na ráně je Capello

Trenér ruských fotbalistů Fabio Capello. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér ruských fotbalistů Fabio Capello. | foto: Reuters

MOSKVA/PRAHA Po sobotní porážce ruských fotbalistů v utkání evropské kvalifikace v Rakousku se s velkou pravděpodobností přiblížil konec angažmá italského trenéra Fabia Capella. Ruský ministr sportu Vitalij Mutko prohlásil, že hra týmu sotva dosahuje evropského průměru a očekává po analýze současné situace „drastické“ změny.

Úterní přípravný zápas s Maďarskem by tak mohl být pro Capella poslední ve funkci.

„Nikomu se nemohl líbit výsledek nebo úroveň hry našeho týmu. Spadli jsme do evropského průměru, možná ještě níž. Dnes jsme v podstatě zpátky v roce 2005, kdy jsme začínali prakticky od nuly,“ řekl serveru Sport Expres Mutko po zápase, který ve Vídni osobně sledoval v hledišti.

Od svazového vedení požaduje důkladnou analýzu. „Je třeba komplexně zvážit situaci a do několika dnů oznámíme rozhodnutí, k jakému jsme došli. Jsem přesvědčený, že by mělo být drastického charakteru,“ řekl.

Vyhodí kouče, kterému od června neplatí?

Rusové v kvalifikační skupině G vyhráli jen zápas s outsiderem Lichtenštejnskem, k tomu mají na kontě dvě remízy a sobotní porážku. Capello vede reprezentaci od července 2012, na letošním mistrovství světa jeho tým nedokázal ani jednou zvítězit a po dvou remízách skončil už v základní skupině.

Osmašedesátiletý Capello letos v lednu podepsal smlouvu do MS v Rusku 2018. Ročně by si měl vydělat devět milionů eur, ale od června nedostává výplatu. Svaz přiznal, že na jeho mzdu nemá peníze.

ČTK, Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz