Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

S Čechy se musíme zlepšit, tuší Slováci po remíze na Islandu

Sport

  12:58
BRATISLAVA - Nepříliš vydařenou generálku na klíčový zápas světové kvalifikace proti českému týmu prožili fotbalisté Slovenska, kteří ve středečním přípravném utkání jen remizovali 1:1 na Islandu. Jejich kouče Vladimíra Weisse zklamala předvedená hra i výsledek, na Čechy by podle něj takový výkon nestačil.

Česko - Slovensko 1:2. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Hosty poslal deset minut před pauzou do vedení Róbert Vittek, ale za domácí po hodině hry srovnal Kristján Sigurdsson. "Jsme zklamaní, protože jsme chtěli vyhrát. Nejsem spokojený s hrou ani s výsledkem, umíme hrát lépe," uvedl na webových stránkách slovenského svazu Weiss.

V Reykjavíku prošla testem především nově složená obrana, v níž chyběly hlavní opory Martin Škrteľ a Ján Ďurica. Na slovenské defenzivě se to projevilo hlavně při standardních situacích, po jedné z nichž padl vyrovnávací gól. "Přitom jsem hráče na soupeřovy standardky upozorňoval. Jenže stejně jsme udělali chybu a inkasovali," zlobil se Weiss, jehož svým výkonem potěšili jen Radoslav Zabavník a brankář Ján Mucha.

Ostatní prý zůstali daleko za svými možnostmi. "Hráčům chybělo větší nasazení. Nezvládli jsme závěrečnou přípravu na důležité zářijové dvojutkání kvalifikace, zápasy proti Čechům a v Severním Irsku musíme odehrát ve vyšším tempu a důsledněji," upozornil Weiss.

Také útočník Vittek byl z generálky na bratislavský souboj s českým týmem rozladěný. "Vytvořili jsme si dostatek šancí na to, abychom zvítězili. Proti silnějším Čechům by nám ale předvedený výkon určitě nestačil. Budeme se muset zlepšit, pokud chceme postoupit do Jižní Afriky," tvrdil Vittek.

Autor: