5. května 2010 23:13 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šance na titul je asi pryč, shodli se tepličtí i jablonečtí hráči

Jablonec - Teplice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jablonec - Teplice. | foto: ČTK

JABLONEC NAD NISOU Šance prát se v závěrečných dvou kolech o mistrovský titul je zřejmě pryč. Se smutnou realitou se po vzájemném zápase a bezbrankové remíze smiřují fotbalisté Jablonce a Teplic, jejichž odstup na vedoucí duo Sparta, Ostrava se zvětšil už na tři, respektive čtyři body.

Jablonečtí i tepličtí hráči se už spíše chystají na boj o třetí místo zaručující start v Evroské lize, ke kterému má nyní blíže Jablonec, na kterého ale Teplice ztrácí jenom bod. Hráči obou týmů si ale uvědomují, že je dnešní remíza podle všeho připravila o mistrovský sen, ztráta na Spartu a Baník je podle nic až příliš velká.

"Teď se musíme soustředit už jen na boj o evropské poháry, což je ale náš dlouhodobý cíl. Titul by spíš pro nás byl jen takovým bonusem," řekl teplický kapitán a obránce Petr Lukáš, jehož tým má v souboji o poháry nejhorší výchozí pozici. "Bohužel, dnes jsme zase přišli o cenné dva body, i když v Jablonci nemůže jít o lehký zápas. Remíza je asi zasloužená," přemítal Lukáš.

Podobně mluvili i jablonečtí. "Titul se už přesunul spíš do kategorie z říše snů a nezbývá nám, než zmobilizovat síly a poprat se o třetí místo," uvedl kapitán Jablonce Petr Pavlík. Jabloneckou ani teplickou družinu prý nestresovaly dnešní úspěchy Sparty a Baníku, které v odpoledních zápasech nezaváhaly a Severočeši před vzájemným zápasem byli postaveni před úkol manko smazat.

"To jsme si ani nepřipouštěli.Věděli jsme o tom, ale na hřišti už to pustíte z hlavy," prohlásil teplický Lukáš. Jablonecký Pavlík spíš marně doufal v to, že by některý z konkurentů mohl ztratit body. "U Sparty se nedalo moc čekat, že by se Slováckem klopýtlo, ale trochu jsem doufal, že by nemusela uspět Ostrava na Kladně. Stejně se to nepovedlo a my navíc ztrátu nezmenšili," litoval Pavlík.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.