Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Šanci dostanou všichni nováčci, slíbil kouč Bílek

Sport

  18:53
OLOMOUC - Všech sedm nováčku ve fotbalové reprezentaci se zítra dostane na hřiště během přátelského utkání se Slováky. "Chci je vidět v akci. V základní sestavě budou čtyři, váhám jen nad jedním postem v záloze," říká kouč národního týmu Michal Bílek.

Trenér Michal Bílek při tréninku české fotbalové reprezentace foto: ČTK

Berete utkání i tak, že hrajete o upevnění své vlastní pozice?
Tuhle otázku dostávám pravidelně. Já si nemyslím, že přípravný zápas se Slovenskem rozhodne o tom, zda budu u týmu pokračovat. Narážíte asi na článek pana Pelty, který připustil, že může dojít k nějaké výměně, ale já se s ním bavil a nic takového mi neřekl.
  
Může olomoucké trojici nováčků pomoct domácí prostředí a hrálo to roli při volbě sestavy?
Nehrálo. Věřím tomu, že ti kluci mají kvalitu a svou premiéru zvládnou, že si Ordoš přenese střeleckou formu z ligy do nároďáku. Je to už zkušený kluk. Ale neuvažuji o tom, že dám všechny tři do základu proto, že jsou tady doma.
 
S Ordošem počítáte do útoku nebo pod hrot, jak je zvyklý ze Sigmy?
Určitě bude hrát na postu, na který je zvyklý.
 
Rozestavení zůstane stejné?
Ano.
 
Jakou máte bilanci proti trenérovi Slovenska Stanislavu Grigovi?
Se Standou jsem se už párkrát jako trenér potkal. Když jsme hráli se Spartou na Žižkově, vyhráli jsme 5:1. Na Standu mám jen ty nejhezčí vzpomínky. Slováci měli ve skupinu Litvu, takže jsem mu dával i materiál, který jsem měl. Taková slolupráce je normální. Dobře se známe.
 
Oba týmy trápí v posledních zápasech ofenziva. Očekáváte útočný fotbal pro diváky?
Je jasné, že oba týmy by si přály, aby góly padaly. Je pravda, že v posledních zápasech jsme jich dali hodně málo. V utkání bude ofenziva úplně nová, nezkušená. Věřím tomu, že to hráči zvládnou a prosadí se. Apeluju na ně, aby si utkání užili.
 
Slovensko nominovalo silný tým, který by je měl dobře prověřit.
Viděl jsem jejich poslední utkání proti Řecku, které prohráli 0:1, ale na těžkém terénu hráli výborně. Bylo to pro ně smolné utkání. Čeká nás těžký soupeř s výraznými individualitami.
 
V Olomouci je velký zájem už o trénink reprezentace. Kulisa federálního derby by tým měla hnát.
Já si přeju, aby byla atmosféra pozitivní, aby nás lidé povzbuzovali celý zápas. Očekávám, že to tak bude. My jsme hráli tady v minulé kvalifikaci nešťastné utkání s Litvou. Věřím, že teď to bude příznivější.

Autor: