Sobota 24. října 2020svátek má Nina 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

S dvěma hráči budeme kvůli sázkám v nejistotě, říká předseda Roudnice

Úplatek - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úplatek - ilustrační foto. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Dva hráče vzali zpátky do kádru, dva zůstávají až do vyšetření případu a konečného verdiktu policie mimo tým. Zdá se, že se sázkařská kauza za fotbalisty třetiligové Roudnice nad Labem potáhne ještě dlouho. "Je to nepříjemná situace, s dvěma hráči budeme v nejistotě. Počítáme s tím, že se to nevyřeší za měsíc," říká Pavel Dohnal, předseda Roudnice.

To znamená, že pokud policie uzavře případ třeba v lednu příštího roku, budou do té doby Bíro s Macháčkem mimo tým?
Ano, ti dva budou mimo tým, než se případ uzavře.

Chalupu s Brožíkem, které rovněž vyslýchala policie, jste ale vzali zpátky. V čem byl rozdíl?
U Macháčka s Bírem čekáme na vyjádření policie. Brožík s Chalupou byli u výslechu jako svědci. Řekli nám, že v ničem nejedou a my jim věříme. Jsou to slušní kluci, kteří by se do něčeho takového nenamočili.

A ti zbylí dva?
To je předčasné. Dokud neuvidíme černé na bílém, že byli obvinění, že v nečem jeli, nemá cenu se k tomu vyjadřovat. Jsou to jenom spekulace. Pokud by se prokázalo, že to tak bylo, udělali bychom rázná opatření. Co jsem zaslechl, dostávali někteří hráči SMS zprávy, aby udělali to a to. Museli vypovídat, i když tu nabídku odmítli.

Vše o aféře

Věříte Bírovi s Macháčkem, že v ničem nejedou?
Víte jak to je. Ruku do ohně dám akorát za rodinu. Teď opravdu nemá cenu dělat nějaké závěry.

V minulém týdnu jste se vyjádřil v duchu, že si sponzoři přejí, aby všichni čtyři hráči, kteří byli na policii, byli vyřazení z kádru Roudnice. Dva už jsou ale zpátky...
Měli jsme o tom dlouhou debatu. Brožík s Chalupou byli jen jako svědci, hned je pustili domů, bylo by zbytečné je takhle trestat. To bychom je dostali psychicky úplně dolů. Mají podporu klubu i kabiny.

Jak je vůbec kabina vzala? Hráči mají zákaz se k celé kauze vyjadřovat, takže k tomu nic neřeknou.
Vzali je výborně, všichni vědí, že by nebyli schopní prodat nebo ovlivnit nějaký zápas.

První utkání, o které mělo v aféře jít, bylo vaše jarní střetnutí ve Strakonicích, kde jste vyhráli 5:0. Teď jste se trochu kuriózně potkali se Strakonicemi pár dní po vypuknutí kauzy. To je trochu trpká ironie osudu, co říkáte?
Je to divné, že to vyšlo zrovna takhle. Kluci se chtěli v tom zápase revanšovat za poslední porážku a vylepšit jméno Roudnice, které je teď dost pošramocené. Snad se to výhrou 3:0 povedlo. Co se týče toho prvního zápasu, nebyl jsem na něm, nemůžu to hodnotit. Ale určitě nebylo ovlivněné z naší strany, když jsme tam vyhráli 5:0.

Jak tahle aféra ovlivní klub?
Už teď je to hrozné. První dva dny jsem vůbec nespal. Pořád někdo volal, byl to šílený nápor. Pokud by se potvrdilo, že v tom ti kluci jedou, je to problém. Doufáme, že to tak není. Pak bychom udělali všechno pro očištění jména Roudnice.

Jak se k celé věci staví sponzoři?
Intenzivně s nimi komunikujeme a nebudu zastírat, že z toho nejsou nadšení. Dávají velké peníze a taková reklama se jim nelíbí. Ale souhlasili s řešením, abychom teď hráče, kterých se to týká, podpořili.

Nejste trochu naštvaní, že z toho Roudnice kvůli čtyřem jménům, které v kauze figurují, vychází vlastně nejhůř ze všech?
Je to tak. Odnesli jsme to nejvíc, i když se nás to třeba ani nemusí týkat. Nevím, co kdo dělal v minulosti... Nechci ty kluky ale soudit, dokud nebude případ uzavřený.

Čistě teoreticky: pokud by byla hráčům prokázána vina, budete po nich vymáhat nějakou náhradu škody?
I o tom jsme se už bavili, ten návrh tady padl, ale opakuji: teď je zbytečné se o tom bavit. Počkejme na závěry policie.

Na neurčitou dobu jste přišli o dva hráče. Chtěli jste přivést posily. Podařilo se vám to?
Ano, udělali jsme Križana ze střížkovské Bohemky, který má teď ale lehčí zranění. Proti Strakonicím už hrál Kešner a uvedl se gólem.

Nebezpečná místa Česka: brněnský Cejl. Místo, kde vidíte policii jen projíždět

Cejl, Brno | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

Němci kritizují Česko a vzkazují: Podívejte se na naše opatření. Fungují

V Německu se žáci chrání proti infekci i při hodinách. Pokud nemají roušky,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirová propast mezi Českem a Německem se nadále prohlubuje. Z premianta třídy se stal problémový žák, popisují...

Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

Psycholog a manželský poradce Petr Šmolka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!