14. srpna 2019 10:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šel rozhodčí na ruku Slavii? V zápase s Libercem nevyloučil za zakopnutí míče Hušbauera

Josef Hušbauer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Josef Hušbauer | foto: MAFRA - Michal Růžička/Dan Materna

PRAHA Fotbalisté Slavie měli podle komise rozhodčích v uplynulém 5. kole první ligy proti Liberci dohrávat v oslabení.

Rozhodčí Emanuel Marek chybně odpustil záložníkovi Pražanů Josefu Hušbauerovi druhou žlutou kartu a tím pádem vyloučení za nesportovní chování. Komise o tom informovala v komuniké.

Hušbauer v 73. minutě takticky fauloval na polovině hřiště, dostal žlutou kartu a následně ve vzteku zakopl míč.

Josef Hušbauer v objetí s Tomášem Necidem.
Josef Hušbauer oslavuje svoji vítěznou branku

Rozhodčí mu ale druhé napomenutí neudělil a vyloučení mu odpustil. Slavia ve zbytku utkání udržela vedení a zvítězila 1:0, čímž si pojistila první místo v tabulce.

Chyby se dopustil také sudí Pavel Franěk. V 15. minutě nedělního utkání mezi Mladou Boleslaví a Spartou neodpískal pokutový kop pro domácí a penaltu nařídil až po zhlédnutí záběrů, které mu odeslal videorozhodčí.

ČTK

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?