11. listopadu 2016 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Situace je vážná. Ve hře ale zbývá pořád dost bodů na postup, přizvává Sivok

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Tomáš Sivok si uvědomuje, že Češi musí nad Norskem bezpodmínečně vyhrát. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Sivok si uvědomuje, že Češi musí nad Norskem bezpodmínečně vyhrát. | foto: ČTK

PRAHA Doléčil lehčí zranění, a tak je pravděpodobné, že v pátek večer povede fotbalovou reprezentaci na trávník s páskou na rukávu. Stoper Tomáš Sivok, nejzkušenější hráč národního týmu, bude hlídat urostlé Nory a doufat, že se Česku konečně podaří vstřelit gól a získat tři body.

Ani jedno se zatím v kvalifikaci o světový šampionát v Rusku ještě nepovedlo. Po třech zápasech je tedy situace kritická, český tým je s dvěma body v tabulce předposlední.

Sivokovi hrozilo, že důležitý zápas prošvihne. Jeho klub, turecký Bursaspor, ho nejdřív na sraz nechtěl pustit. Přál si, aby lehčí zranění doléčil. Ale nakonec se situaci povedlo vyřešit.

Jste připravený nastoupit? Klub vám nedělal potíže?
Jestli nastoupím, o tom rozhodne trenér, ale s klubem je to v pořádku. V pondělí jsem byl na vyšetření, které ukázalo, že jsem fit. Všechno jsem odtrénoval, ještě se to doladí na posledním tréninku. Věřím, že všechno bude v pořádku.

Když znovu ztratíte body, postup bude hodně daleko. Berete souboj s Nory jako zápas poslední naděje?
To určitě ne. Bodů je ve hře ještě dost, ale uvědomujeme si tu vážnost situace. Chceme to zvládnout, prolomit, víme, o co hrajeme. Trenér nás na to celý týden připravuje, tak věřím, že to zvládneme.

Jak vidíte soupeře? Ani Norové nejsou v dobré situaci...
Je to hodně kvalitní soupeř. Viděli jsme je už během minulého srazu, pouštěli jsem si jejich utkání s Ázerbájdžánem. Tam dominovali, jen neproměnili šance. V Německu to měli stejně těžké jako my, Němci je k ničemu moc nepustili. Ale mají skvěle rychlostně vybavené hráče, bude to těžké. I tak věřím, že získáme tři body, které potřebujeme.

V Praze se hodně ochladilo, prší. Jakou roli může hrát počasí?
Uvidíme v den zápasu, ale mokrá tráva je stejně vždycky pro oba týmy trochu lepší. Žádnou nevýhodu pro kteroukoli stranu v tom nevidím.

dacDavid Čermák
  • 0Diskuse