Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Situace je vážná. Ve hře ale zbývá pořád dost bodů na postup, přizvává Sivok

Sport

  8:00
PRAHA - Doléčil lehčí zranění, a tak je pravděpodobné, že v pátek večer povede fotbalovou reprezentaci na trávník s páskou na rukávu. Stoper Tomáš Sivok, nejzkušenější hráč národního týmu, bude hlídat urostlé Nory a doufat, že se Česku konečně podaří vstřelit gól a získat tři body.

Tomáš Sivok si uvědomuje, že Češi musí nad Norskem bezpodmínečně vyhrát. foto: ČTK

Ani jedno se zatím v kvalifikaci o světový šampionát v Rusku ještě nepovedlo. Po třech zápasech je tedy situace kritická, český tým je s dvěma body v tabulce předposlední.

Sivokovi hrozilo, že důležitý zápas prošvihne. Jeho klub, turecký Bursaspor, ho nejdřív na sraz nechtěl pustit. Přál si, aby lehčí zranění doléčil. Ale nakonec se situaci povedlo vyřešit.

Jste připravený nastoupit? Klub vám nedělal potíže?
Jestli nastoupím, o tom rozhodne trenér, ale s klubem je to v pořádku. V pondělí jsem byl na vyšetření, které ukázalo, že jsem fit. Všechno jsem odtrénoval, ještě se to doladí na posledním tréninku. Věřím, že všechno bude v pořádku.

Když znovu ztratíte body, postup bude hodně daleko. Berete souboj s Nory jako zápas poslední naděje?
To určitě ne. Bodů je ve hře ještě dost, ale uvědomujeme si tu vážnost situace. Chceme to zvládnout, prolomit, víme, o co hrajeme. Trenér nás na to celý týden připravuje, tak věřím, že to zvládneme.

Jak vidíte soupeře? Ani Norové nejsou v dobré situaci...
Je to hodně kvalitní soupeř. Viděli jsme je už během minulého srazu, pouštěli jsem si jejich utkání s Ázerbájdžánem. Tam dominovali, jen neproměnili šance. V Německu to měli stejně těžké jako my, Němci je k ničemu moc nepustili. Ale mají skvěle rychlostně vybavené hráče, bude to těžké. I tak věřím, že získáme tři body, které potřebujeme.

V Praze se hodně ochladilo, prší. Jakou roli může hrát počasí?
Uvidíme v den zápasu, ale mokrá tráva je stejně vždycky pro oba týmy trochu lepší. Žádnou nevýhodu pro kteroukoli stranu v tom nevidím.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat