Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skvostný obrat Jablonce proti Plzni? V kabině jsem nic nerozbil, všechno je tu beztak přivrtaný, smál se Rada

Sport

  7:10
Jablonec - Trenéra jabloneckých fotbalistů Petra Radu dnešní duel 11. kola první ligy s Plzní nesmírně vyčerpal. Za stavu 0:2 v poločase musel v kabině natolik zvýšit hlas, že ho i po zápase bolelo na prsou. Do utkání dal podle svých slov vše, co mu zbylo z bohaté kariéry. Za velký obrat na 3:2 před hráči smeknul.

Trenér Jablonce Petr Rada. foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jablonec v prvním poločase působil zakřiknutě a zdálo se, že Plzeň v klidu dokráčí ke třem bodů. „Ještě že jste nebyli v poločase v kabině. Dnes to bylo hodně krušné, ještě teď mě bolí na prsou. Plzeň pořád patří se Slavií a Spartou do top trojky, říkal jsem hráčům už před zápasem, že pokud budeme mít strach, nemáme šanci. Strach vás dožene. Cítil jsem z hráčů, že jsou zbytečně zakřiknutí,“ uvedl při on-line tiskové konferenci Rada.

„Nebylo to tak, že bych chtěl něco v kabině rozbít, navíc tady je vše přivrtané. Chtěl jsem prostě zvýšit hlas, protože jsem vycítil, že to hráči potřebují. Že potřebují vlít adrenalin do žil,“ doplnil bývalý trenér české reprezentace.

I po špatném prvním poločase věřil v obrat. „Já se nevzdávám, ani kdybychom prohrávali 0:5. Nesmíme se bát. Otočit zápas s Plzní, která vede 2:0, to musím před hráči smeknout. To se stane někdy jednou za sezonu. Proti Plzni je to kus umění a ceníme si toho moc. Jsem dnes vyčerpaný, to vám můžu říct. Bolí mě na prsou, na zadku, všude. Dnes jsem do toho dal to vše, co mi zbylo z mojí kariéry,“ uvedl dvaašedesátiletý Rada.

Jablonecký trenér Petr Rada.
Jablonecký trenér Petr Rada při utkání s Jerevanem.

Do druhého poločasu udělal tři změny v sestavě a dva střídající hráči Martin Doležal a Tomáš Ladra skórovali. Gólově se prosadil také Jaroslav Zelený. „Dnes jsme měli šťastnou ruku. Shodli jsme se na tom všichni trenéři. Někdy do toho hrábnete a nepovede se to, teď to vyšlo. Jsem strašně rád hlavně za Martina Doležala, který na gól dlouho čekal,“ uvedl Rada.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat