Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Další vyhazov, končí třetí ligový trenér. Zbrojovka odvolala Machálka, dočasně ji povede Dostálek

Trenér Miloslav Machálek (na snímku z 29. listopadu 2020) skončil u fotbalistů Zbrojovky Brno. Tým nováčka nejvyšší soutěže místo něj povede dosavadní asistent Richard Dostálek. foto: ČTK

Brno - Trenér Miloslav Machálek skončil u fotbalistů Zbrojovky Brno. Tým nováčka nejvyšší soutěže, kterému v tabulce patří předposlední místo, převezme dosavadní asistent Richard Dostálek. Moravský celek o tom informoval na svých internetových stránkách.
  11:09

Machálek působil na lavičce Brna od loňského října a dovedl ho k postupu z druhé do první ligy. V dosavadních jedenácti kolech ale Zbrojovka získala s bilancí jednoho vítězství, tří remíz a sedmi porážek šest bodů a od poslední Opavy ji dělí jen lepší skóre. Na příčky zajišťující záchranu ztrácí Moravané tři body.

Trenér Miloslav Machálek (na snímku z 29. listopadu 2020) skončil u fotbalistů...
Dosavadní asistent Richard Dostálek (na snímku z 1. října 2017) povede...

„Na základě dosavadních výsledků jsme se rozhodli pro změnu na pozici hlavního trenéra. Chtěl bych poděkovat Milošovi za odvedenou práci, výrazně nám pomohl k návratu do nejvyšší soutěže,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Místo Machálka povede Brno už ve středečním utkání se Slováckem šestačtyřicetiletý Dostálek, který jako hlavní kouč krátce vedl Zbrojovku už před třemi lety. Tehdy nahradil Svatopluka Habance, na lavičce však vydržel jen pět zápasů. „Program je teď hodně nahuštěný, důležité bude zapracovat zejména na psychice hráčů,“ řekl Dostálek.

Dosavadní asistent Richard Dostálek povede fotbalisty Zbrojovky Brno

Machálek je třetím odvolaným trenérem v probíhající sezoně. Jako první k výměně sáhli v Teplicích, kde skončil Stanislav Hejkal a nahradil ho Radim Kučera. O druhou změnu se postarali v Mladé Boleslavi, která odvolala Jozefa Webera a na jeho místo přivedla bývalého kouče reprezentace Karla Jarolíma.

Autor: