20. května 2011 18:06, aktualizováno  19:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

'Slavia je zachráněna. Dluhy jsme zaplatili,' tvrdí Natland

Slavia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia. | foto: ČTK

PRAHA Začátkem května licenční komise Českomoravského fotbalového svazu neudělila Slavii licenci, bez které nelze hrát první dvě nejvyšší soutěže. Podle společnosti Natland, jenž se před týdnem stala většinovým majitelem klubu, je vršovický oddíl zachráněn. "Slavia splnila všechny podmínky," řekl v rozhovoru pro MF Dnes ředitel Natlandu Josef Vojta.

"Hrozba, že klub skončí v insolvenci a ztratí profilicenci, sice nadále existuje, ale každým dnem se zmenšuje. Ale pozor! Slavia není subjekt, který sám o sobě rozhoduje, rozhodne o ní právě licenční tribunál," dodal v rozhovoru pro MF Dnes Vojta. 

O KRIZI FOTBALOVÉ SLAVIE ČTĚTE VÍCE

Natland podle Vojtových slov udělal vše pro záchranu Slavie v nejvyšší fotbalové lize. Zaplatil dluhů vůči hráčům, které se vztahovaly k 31. prosinci 2010. "Natland Group vyrovnal veškeré dluhy nezbytné pro udělení profesionální licence," potvrdil Vojta.

"Splatili jsme dluhy vůči hráčům, realizačního týmu i státu. Jsem přesvědčen, že do úterý dodáme svazu veškeré náležitosti k udělení licence," dodal pro Lidové noviny Rostislav Starý, mluvčí společnosti Natland.

Definitivní verdikt vyřkne licenční komise ČMFS 24. května.  

V pátečních odpoledních hodinách ale tiskový mluvčí Českomoravského fotbalové svazu Jaroslav Kolář řekl, že nemá žádné informace ohledně podkladů, která měla Slavia zaslat, aby dostala licenci.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.