9. července 2012 10:48, aktualizováno  17:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia hlásí úlovky. Získala Juhara a Vošahlíka

Sparta (Juhar a Grajciar) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta (Juhar a Grajciar) | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisty Slavie posílí slovenský záložník Martin Juhar ze Sparty a bývalý reprezentant do 21 let Jan Vošahlík z Jablonce. Juhar je za posledních jedenáct let po Pavlu Novotném a Martinu Abrahamovi teprve třetím hráčem, jenž přešel ze Sparty do Slavie. Vošahlík, který je posilou na druhý kraj zálohy či do útoku, bude v Edenu rok hostovat.

"V obou případech jsou kluby domluveny, veškeré záležitosti ohledně transferu hráčů by měly být dotaženy během úterý," uvedla mluvčí Slavie Soňa Nouzáková. "V případě Juhara jde o přestup, u Vošahlíka se jedná o roční hostování bez opce," dodala.

Bývalý slovenský reprezentant do 21 let Juhar přišel do Sparty před rokem z Košic. Po slibném začátku vypadl ze sestavy, do které se už přes výborně hrajícího Ladislava Krejčího nedostal. Vedle levé zálohy může hrát i levého obránce. V lize odehrál 13 utkání a vstřelil jeden gól Žižkovu.

Třiadvacetiletý Vošahlík v minulosti patřil k pilířům jablonecké sestavy, ovšem před rokem se zranil a od té doby hledá bývalou formu. Naposledy se trefil loni v dubnu. Celkem má na kontě 125 ligových zápasů za Příbram, Bohemians Praha a Jablonec a 10 gólů. Ve Slavii obnoví spolupráci s trenérem Petrem Radou, který ho přivedl do Jablonce.

ČTK, Lidovky.cz