7. října 2008 14:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slávisty los vesměs potěšil

Lodivod sešívaných Karel Jarolím.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lodivod sešívaných Karel Jarolím. | foto: ČTK

PRAHA V řadách posledního českého zástupce v evropských pohárech Slavie Praha zavládla po dnešním losu základních skupin Poháru UEFA všeobecná spokojenost. Bundesligový Hamburk, Ajax Amsterodam, Aston Villa i Žilina jsou pro českého mistra atraktivní soupeři a s výjimkou anglického protivníka také dostatečně známí i vzhledem ke zkušenostem ze vzájemných zápasů.

"Los nám přisoudil soupeře, které známe a kteří byli pro nás z hlediska postupových šancí příjemní. Se Žilinou a Ajaxem jsme hráli navíc loni, víme, co nás čeká, známe prostředí. A to je vždy výhoda," řekl slávistický trenér Karel Jarolím. "A na zápas s Hamburkem se určitě těším víc než syn David. Už jsem s ním mluvil a říkal, že se teď všichni na něj budou obracet o rady. Moc nadšený z losu proto nebyl," uvedl kouč na adresu záložníka, který je kapitánem aktuálního lídra německé ligy.

"Myslím, že můžeme být spokojení. Máme zajímavé soupeře jak po stránce sportovní, tak i pro naše diváky," doplnil Jarolím.

Pro ředitele klubu Petra Doležala je největším pozitivem, že Slavia dostala atraktivní soupeře. "A to jak ze sportovního, tak i z komerčního hlediska.

Kromě Aston Villy jsme se všemi již síly změřili a bude určitě velmi zajímavé se s nimi zase potkat," řekl Doležal.

Obránce Marek Suchý si přál narazit na AC Milán, Heerenveen, Portsmouth a St. Etienne, ale nevyšel mu ani jeden tip. "Bylo těžké někoho vybírat, v osudí byli samí těžcí soupeři. Jsou tam ale tři celky, s nimiž jsme v minulých letech hráli, a na všechny máme dobré vzpomínky. Přes Ajax jsme šli do Ligy mistrů, přes Žilinu přešli ve druhém předkole Ligy mistrů a podlehli pouze Hamburku ve skupině Poháru UEFA, ale i tam jsme se přesto radovali z postupu," připomněl Suchý.

Za ozdobu skupiny označil Aston Villu. "Hlavně pro nás je to velice atraktivní soupeř. Favorita je asi těžké hledat, ale určitě myslíme na postup," dodal Suchý.

Brankáři Jakubu Divišovi vyšel alespoň jeden tip v podobě anglického soupeře. Skupinu také považuje za atraktivní. "Samá zvučná jména. Čekají nás krásné zápasy a fanoušci se mají na co těšit," řekl Diviš. Aston Villu si přál, protože má rád anglický fotbal. "Bylo těžké hledat slabšího soupeře, ale myslím, že je to pro nás přijatelný los. Pro mě je favoritem Aston Villa s níž postoupíme my a o třetí místo se poperou Hamburk s Ajaxem," přidal odvážný tip Diviš.

Los potěšil i zkušeného Vladimíra Šmicra. "Je to skvělá skupina pro nás hráče, ale stejně tak i pro diváky. Se třemi týmy jsme hráli a hlavně Ajax a Žilina nám budou chtít loňský rok oplatit. Z hlediska postupu to bude asi těžké, přesto jsem nadmíru spokojen," řekl Šmicer, hrdina pondělního derby na stadionu Sparty.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?