8. října 2011 0:41 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slováci se na evropský šampionát nepodívají

Slovensko nepostoupilo na ME. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovensko nepostoupilo na ME. | foto: ČTK

Fotbalisté Slovenska v domácím utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy podlehli Rusku 0:1 a přišli o zbytky nadějí, že by vybojovali alespoň postup do baráže z druhé pozice. Slovensko, účastník loňského MS, definitivně vyřadila ze hry večerní výhra konkurenčního Irska 2:0 v Andoře.

Slavit postup naopak může Anglie, které dnes stačila remíza 2:2 v Černé Hoře. Angličané tak navázali na Německo, Itálii, Nizozemsko a Španělsko.

Kvartet velmocí už postup stvrdil v dřívějších zápasech. Na ME si zahrají i pořadatelské země Polsko s Ukrajinou.

Slovenský tým kouče Vladimíra Weisse potřetí za sebou v kvalifikaci vyšel střelecky naprázdno a nemohoucnost v ofenzivě Slováky stála postup. Výhra v Žilině naopak hodně pomohla Rusku, které už je jednou nohou na ME. Rusové si dnes díky jediné trefě Dzagojeva pojistili první místo a pokud v úterý v domácím utkání získají nejméně bod s "trpaslíkem" z Andorry, půjdou na ME přímo z prvního místa.

O druhé místo, které zaručí účast v baráži, svedou přímý souboj Irové s Arménií. Ta může dál živit svůj sen o první cestě na velký šampionát i díky dnešní výhře 4:1 nad Makedonií. Irové mají po úspěchu v Andoře stále o bod navíc a pomůže jim i závěrečná remíza.

ČTK, Lidovky.cz

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na Lidovky.cz