Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Slovní úlety MS: vládnou francouzský zk..vysyn a přirovnání k Hitlerovi

Sport

  15:48
PRAHA - Skončený světový fotbalový šampionát v Jihoafrické republice s sebou nepřinesl jen spoustu hezkých fotbalových zážitků, chyb sudí, oslav fanoušků či otázku bezpečnosti, ale také byl plný zajímavých výroků z úst fotbalistů, trenérů, funkcionářů, žurnalistů i fanoušků. Lidové noviny pro vás vybraly ty nejzajímavější.

Nizozemsko - Kamerun (Robben jde na plac). foto: Reuters

"S... na tebe, ty zk...synu!" Nelichotivé výrazy adresoval podle deníku L’Équipe francouzský útočník Nicolas Anelka trenérovi Raymondu Domenechovi v poločase utkání s Mexikem. Spustil tím rozklad uvnitř týmu obhájců stříbra, který skončil vyřazením ve skupině.

DÁLE ČTĚTE

"Vyhráli jsme všechny tři zápasy ve skupině, přitom během přípravného kempu jsem četl, že je tohle nejhorší argentinský tým všech dob a že to tady bude katastrofa. Teď ti lidé musejí uznat, že se mýlili." Argentinský trenér Diego Maradona žádal omluvu od argentinských novinářů, kteří před šampionátem nevěřili jeho týmu. Už za necelý týden odjížděli Jihoameričané domů po výprasku 0:4 ve čtvrtfinále s Německem.

"Napětí jste vytvořili vy, novináři, a my jsme tomu propadli. Neunesl jsem jednu věc. Neomlouvám se, ale přiznávám, že jsem ulítl." Ze slov trenéra Slovenska Vladimíra Weisse při prvním vystoupení po hádce se slovenskými novináři bylo znát, že se stále cítil ukřivděný. Na tiskové konferenci po vítězství nad Itálií dokonce mluvil raději anglicky.

Slovensko - Itálie (Vlado Weiss slaví se svým synem).

"Prezident rozhodl o okamžitém stažení reprezentačního týmu z mezinárodního fotbalu." Poradce nigerijské hlavy státu Ima Niboro vysvětlil, jak hodlá prezident Goodluck Jonathan naložit s fotbalem v zemi po neúspěchu na mistrovství světa. Pod hrozbou sankcí FIFA vláda zákaz následně odvolala.

"Velení převzal nový vůdce s pracovitostí Effenberga a strach vzbuzující aurou Adolfa Hitlera." Úryvek z komentáře jihoafrického novináře Kgomotsa Mokoeny před semifinále Španělsko -Německo.

"Mám o tu chobotnici obavy, přemýšlím, že jí pošlu ochranku." Reakce španělského premiéra Josého Luise Zapatera na výroky německých fanoušků, že by stálo za to sníst věštící chobotnici Paula. Ta před semifinále správně odhadla vítězství Španělska.

Anglie - USA (Beckham a Ferdinand).

"Řekl jsem si, když už jsem tady, proč něco neříct? Tak jsem se představil a řekl Beckhamovi: Stálo nás to spoustu peněz, abychom tady mohli být. A tohle je ostuda. Co s tím budeš dělat?" Dvaatřicetiletý fanoušek Pavlos Joseph popisoval rozhovor s nehrající hvězdou Albionu poté, co pronikl po bezbrankové remíze s Alžírskem do šatny anglické reprezentace.

"Já miluju ženy... Jsem s Veronikou, je jí 31 let, je blonďatá a krásná. Takže si nemyslete, že jsem změnil orientaci." Ještě jednou Diego Maradona, který vysvětlil, jak pomáhá Argentincům láska. Trenér svoje hráče často objímal a líbal.

Autor: