26. března 2008 13:16 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Snad si vyčistím hlavu

Jan Koller při tréninku reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Koller při tréninku reprezentace. | foto: Michal Doležal, ČTK

HERNING Býval obávaným strojem na střílení gólů, jenže stejně jako dalším dvěma útočníkům ve výběru Karla Brücknera i jemu v posledních týdnech „došly náboje“ Útočník Jan Koller (34), nejlepší střelec národního týmu, se jedenáct týdnů před startem evropského šampionátu trápí. „Moc bych chtěl tu smůlu protrhnout,“ přeje si Koller před utkáním s Dánskem.

EURO se blíží a žádnému z reprezentačních útočníků se nedaří. Nejste z toho nervózní?
Problém to snad nebude, ještě je čas. Nebojte, určitě se dáme dohromady. Budou stačit dva povedené zápasy a bude to dobré. Už jsem to několikrát zažil.

Jenže váš Norimberk je v německé lize stále až předposlední. To vám asi nepomáhá.
Ano, není to ono. Příprava mi vyšla skvěle, jenže teď to nejde mně ani ostatním spoluhráčům.


Čím si takový obrat vysvětlujete?
Sám nevím. Hrajeme o záchranu, takže jsme pod velkým tlakem. Média i fanoušci začali být netrpěliví. Asi je to v našich hlavách.

Je těžké věřit v záchranu?
Ale tak hrozné to zase není, ztrácíme jen dva body, navíc teď nevyhrávají ani ostatní týmy. Tuším, že to bude boj do posledního kola.

Dá se na to během reprezentačního srazu zapomenout?
Moc ne, pořád se mi to honí hlavou. Přemýšlím, co by šlo udělat lépe. Je to tvrdý boj o záchranu, to jsem zatím v kariéře ještě nepoznal. Je to úplně něco jiného než bojovat o titul. Norimberku jde o všechno.

Může být zápas v Dánsku účinnou terapií pro vaše sebevědomí?
Snad si aspoň trochu vyčistím hlavu a zapomenu na běžné starosti. Těším se, že si s klukama zase pořádně zahrajeme. V Dánsku navíc nebudeme pod žádným tlakem, to bude příjemné.

Ještě před utkáním trenér Brückner oznámil, že v létě ukončí kariéru. Co jste na to říkal?

Chápu ho.Tušil jsem to už delší dobu, asi si chce odpočinout.