20. března 2008 13:08, aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Laštůvka a Střeštík do reprezentace

Brněnský talent Marek Střeštík (vpravo) nakoukne do seniorské reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brněnský talent Marek Střeštík (vpravo) nakoukne do seniorské reprezentace. | foto: Radek Petrášek, ČTK

PRAHA V nominaci české fotbalové reprezentace pro přípravný zápas v Dánsku se poprvé objevili brankář Jan Laštůvka z Bochumi a záložník Marek Střeštík.

Naopak v ní chybí zranění Tomáš Rosický, Radoslav Kováč a Petr Čech, do nominace se tentokrát nevešel ani Marek Kulič. Trenér Karel Brückner oznámil jména osmnácti vybraných hráčů na dnešní tiskové konferenci na pražském Strahově. Zápas se bude hrát ve středu 26. března v Herningu.

S brankářem Blažkem mluvil Brückner krátce po telefonu o jeho prohlášení, že pokud nebude chytat v Norimberku, tak by neměl v národním mužstvu být. "Nechci to řešit přes média, řekneme si k tomu své až na srazu," řekl trenér.


Více starostí mu dělá vleklé zranění Rosického. "Ten by nám hodně chyběl, pro nás je nenahraditelný, ale zůstáváme i v jeho případě optimisty," uvedl kouč, který věří, že Kováč po svém uzdravení nastoupí už během dubna do ligových zápasů. Trenér připustil, že v seznamu ofenzivních hráčů, které by rád vyzkoušel, figuruje i jméno Romana Bednáře a dalších útočníků. "Vysoko je také Slepička, ale i Magera, či Papadopulos, na další posty máme vyzkoušené Kuliče a Vlčka. Máme v týmu tři hrotové hráče a více jich nevyužijeme,"
tvrdí Brückner.


Nyní se nezabývá ani případným návratem Pavla Nedvěda, jehož nejasné vyjádření pro deník Sport mohlo vyvolat spekulace, že ještě o comebacku přemýšlí. "Realizační tým je s ním ve spojení, ale svoji reprezentační kariéru už uzavřel, to je pouze na jeho rozhodnutí. Pokud někdo nechce reprezentovat, nemá cenu rozebírat, zda bych ho v mužstvu rád viděl," řekl trenér, podle kterého by další debata v médiích vyvolala jen dezinformace.

Nominace
Brankaři: Jaromír Blažek (Norimberk, 13/0), Jan Laštůvka (Bochum, 0/0).
Obránci: Zdeněk Grygera (Juventus, 52/2), Marek Jankulovski (AC Milán, 62/10), Michal Kadlec (Sparta, 3/0), Zdeněk Pospěch (FC Kodaň, 6/0), David Rozehnal (Lazio, 42/0), Tomáš Ujfaluši (Florencie, 65/2).
Záložníci: Tomáš Galásek (Norimberk, 63/1), David Jarolím (Hamburk, 13/1), Marek Matějovský (Reading, 7/1), Jaroslav Plašil (Pamplona, 34/2), Jan Polák (Anderlecht, 35/6), Libor Sionko (FC Kodaň, 28/4), Marek Střeštík (Brno, 0/0).
Útočníci: Milan Baroš (Portsmouth, 62/31), Martin Fenin (Frankfurt, 4/0), Jan Koller (Norimberk, 84/51).

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?