14. července 2008 16:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta dluží přes miliardu

My jsme Sparta,kdo je víc?No přece Slavie, Tomáši! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy My jsme Sparta,kdo je víc?No přece Slavie, Tomáši! | foto: ČTK

PRAHA Fotbalová Sparta Praha prodělala podle dnešní informace serveru Tyden.cz ve finančním roce 2006/2007 padesát milionů korun a celkové dluhy klubu a jeho majitele společnosti J&T činí zhruba 1,2 miliardy korun.

 Mluvčí Sparty Jakub Otava však tuto informaci popřel. "Údaj o dluhu je nesprávný. Dluh je podstatně nižší," řekl Otava. "Ekonomická situace je stabilizovaná a vůbec není kritická," dodal mluvčí Sparty. Mistrovská Slavia podle serveru Tyden.cz ve stejném období prodělala 61 milionů korun. V uplynulé sezoně si však výrazně přilepšila v Lize mistrů, kde vydělala přes 170 milionů korun.

Podle webu Tyden.cz měla Sparta v daném období rekordně nízké tržby i obrat, který se meziročně propadl o více než 200 milionů korun. Podle údaje z konce roku 2006 činila ztráta Sparty podle českých účetních standardů 133,5 milionu a podle mezinárodních účetních standardů dokonce 179 milionů korun.

Vyplývá to z výroční zprávy J&T Credit Investments, která podle posledních dostupných údajů vlastní 99,864 procenta společnosti AC Sparta Praha fotbal. Dluh fotbalového klubu k 30. červnu loňského roku údajně narostl meziročně o více než 130 milionů na 606 milionů korun. Více než půl miliardy představují podle zpravodajského serveru bankovní úvěry.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!