Středa 8. května 2024, Den vítězství

46. minuta
důležité
Utkání po přestávce pokračuje. Uvidíme, zda Plzeň nastoupí v jiném rozpoložení, než v první půli.
45. minuta
důležité

První poločas skončil. Rosenborg na konci první půle srovnal skóre dvouzápasu. Plzeň totiž v Trondheimu vyhrála 1:0, Norové ale brankou Lustiga postupové šance upravili na 50%-50%.

• Plzeň - Rosenborg Trondheim

Plzeň - Rosenborg Trondheim / Autor: Reuters

45. minuta
gól
Rosenborg vede 1:0! Lustig ve velké rychlosti nasprintoval do pokutového území Plzně, ocitl se za obranou a zblízka prostřelil Daňka.
41. minuta
V plzeňské hře je velké procento nepřesných přihrávek a nezpracovaných míčů. Pokud chce Plzeň postoupit, bude se muset o přestávce uklidnit. Tímto stylem si koleduje.
38. minuta
Plzeň
Jiráček dlouhým nákopem hledal Bakoše, u balonu ale byl dřív Örlund a odkopl jej do bezpečí.
36. mintua
Rosenborg
Svensson vyzkoušel pozornost plzeňského bránkáře z úctyhodné vzdálenosti, Daněk dostal míč pod kontrolu s problémy.
34. minuta
Rosenborg
Fotbalisté Rosenborgu kombinují kolem Daňkovy brány. Plzeňští jsou zataženi hluboko na své polovině. Chybí jim ale finální přihrávka a centry lapí gólman Viktorie.
30. minuta
Rosenborg
S Čišovským to vypadá zle. Zaspal při narážečce soupeře, po které Prica vypálil z vynikající střelecké parkety zpoza pokutového území, balon branku minul o několik málo čísel. Čišovský nakonec střídá vinou zranění, nahradí ho Ševinský.
29. minuta
Plzeň
Blesková akce Plzeňských: Petržela si narazil míč s Kolářem, v rozhodující chvíli ale balon nezpracoval, a ten mu utekl až k brankáři Örlund.
28. minuta
Rosenborg
Daněk musel vysoko do vzduchu pro balon, který vyslal hlavou soupeř. Situaci zvládl i v oblěžení norských fotbalistů.
25. minuta
Plzeň
První velká šance utkání! Horváthův rohový kop našel neobsazeného Bystroně, ten však hlavičkou zamířil doprostřed brány, kde stál připravený gólman Rosenborgu.
23. minuta
Plzeň
Slovenský fotbalista je opět ve hře. Zdá se, že v utkání bude pokračovat a střídat se nebude.
23. minuta
Plzeň
Po jednom ze soubojů se těžce z trávníku zvedá urostlý stoper Čišovský. Náhradní obránce Ševinský se začíná rozcvičovat.
21. minuta
Plzeň
Po dvaceti minutách hry stále zaznamenáváme nepřesnosti v kombinaci domácích. Jakoby je pohltila nervozita, dělí je totiž sedmdesát minut od historického postupu do posledního kvalifikačního kola Ligy mistrů.
20. minuta
Rosenborg
Vinsnes postupoval středem hřiště na dostřel Daňkovy svatyně, nakonec vystřelil úplně mimo brankový prostor.
19. minuta
Plzeň
Horváth vysílal kolmici do pokutového území soupeře, kapitánovu myšlenku ale nikdo ze spoluhráčů nepochopil.
17. minuta
Plzeň
Plzenští se opět snaží prosadit cenrem, míš však končí v náruči brankáře Örlunda.
15. minuta
Plzeň
Po menší odlmce Plzeň hraje na polovině soupeře. Pilař si vytančil faul u rohového praporku. Centr ovšem ovoce s gólovou příchutí nepřinesl.
13. minuta
Rosenborg
Na hranici pokutového území se míč ocitl před Moldskredem, a ten vypálil z první. Trefil pouze vybíhající plzeňského beka.
11. minuta
Dva hráči Rosenborgu si vyšlápli na Jiráčka. Rozhodčí do kapsičky pro kartu však nesáhl.