Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparta opět cílí na Trpišovského. Klapne dohoda na druhý pokus?

Sport

  14:30
PRAHA - V říjnu to ještě nevyšlo, na druhý pokus by už dohoda mezi fotbalovou Spartou a trenérem Jindřichem Trpišovským měla klapnout. Právě on je teď pro Spartu v podstatě jediným kandidátem na místo hlavního kouče. „Blíží se to k Trpišovskému. Obě strany jsou před dohodou,“ shodují se dva dobře informované zdroje.

Stane se Jindřich Trpišovský v zimě novým trenérem Sparty? foto: ČTK

To je mírný posun. Ještě začátkem listopadu totiž Tomáš Požár, sportovní ředitel Sparty, jednal kromě Trpišovského také s Adriánem Guľou ze Žiliny a Pavlem Hapalem, jenž vede slovenskou reprezentaci do 21 let.

Guľa ovšem čeká na svou první trofej a se Žilinou má báječně rozehranou slovenskou ligu. Navíc má smlouvu až do roku 2020.

Podobné je to v případě Hapala, jehož čeká se Slováky v létě Euro do 21 let, se současným angažmá je spokojený, výhledově s ním tamní svaz údajně počítá i pro první tým.

Holoubek opět asistentem. A co Sýkora?

Od žádného z nich nezaznělo jasné „ano“. Trpišovský je tomuto slovu nejblíž. Liberec by pak těžko držel trenéra, který chce jít jinam. Podle zákulisních zpráv už sonduje možnosti ohledně nového trenéra.

Spekuluje se o Martinu Haškovi, který je úspěšný s druholigovou Vlašimí. Navíc ho Sparta stále platí a má s Vlašimí podepsanou smlouvu o spolupráci. I to by ulehčilo „výměnu“ za Trpišovského.

Sparta hledá trenéra od konce září, kdy skončil Zdeněk Ščasný, jehož pozici dočasně převzal David Holoubek. I proto, že Trpišovský tehdejší nabídku v rozehraném podzimu odmítl.

20. listopadu:Sparta – Karviná (L)
24. listopadu:Sparta – Southampton (EL)
27. listopadu:Hradec – Sparta (L)
3. prosince:Sparta – Teplice (L)
8. prosince:Inter – Sparta (EL)

L-liga
EL - Evropská liga

Kvůli tomu český vicemistr sáhl k„provizoriu“ s Holoubkem. Ten začal velkolepě: v Evropské lize porazil Inter Milán 3:1 – nejen díky tomu se 36letý sympaťák stal oblíbencem fanoušků. Jenže potřebnou profilicenci dokončí až v létě.

David Holoubek by měl být znovu asistentem.

Spartu mohl vést v rámci 60denní lhůty, kterou měl klub na to, aby si sehnal trenéra. A tohle časové období se blíží k závěru – v pátek 25. listopadu Holoubkovo oficiální působení v roli trenéra Sparty končí.

Jelikož Trpišovského příchod je realizovatelný až v zimní pauze, Sparta řeší, kdo tým povede ve třech utkáních: v Hradci, s Teplicemi a v Miláně na Interu.

Nejpravděpodobnější variantou je, že mužstvo dokoučuje do konce podzimu z pozice hlavního trenéra dlouholetý asistent Zdeněk Svoboda. Sparta totiž nebude žádat na Fotbalové asociaci ČR o výjimku pro Holoubka.

Trpišovský by si vzal svůj štáb

Teoreticky by mohl vést Spartu aspoň na Interu, protože evropské fotbalové asociaci UEFA stačí, že trenér licenci studuje, ale zároveň ctí národní (v tomto případě české) předpisy.

Těžko čekat, že by Sparta měla jiného kouče pro ligu a jiného pro pohár. Holoubek by však měl pro první tým pracovat i nadále, a to i pokud přijde Trpišovský se svými asistenty z Liberce, což se očekává.

Teď má Holoubek hlavní úkol nezaváhat proti Karviné. Sparta potřebuje dojet první půlku sezony bez dalších ztrát. Torzo týmu, zdecimované zraněními a karetními tresty, zaostává za první Plzní už o 9 bodů!

Jisté je, že na jaře čeká Spartu těžká šichta. Titul teď pro ni visí hodně vysoko. I proto se bude chtít posílit: má vážný zájem o reprezentačního záložníka Jana Sýkoru z Liberce. O něj však stojí i Plzeň a Slavia.

Trenér David Holoubek Bořka Dočkala za vyloučení určitě nepochválil.
Trenér libereckého Slovanu Jindřich Trpišovský na tréninku 24. srpna v Liberci...

Sparta má však dva trumfy: předkupní právo na Sýkoru a brzy nejspíš také Trpišovského na lavičce...

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat