5. prosince 2011 9:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta oznámí změny: Chovanec skončí, Hašek zůstane

Chovanec a Hašek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chovanec a Hašek. | foto: ČTK

PRAHA Vedení fotbalistů Sparty Praha potvrdilo spekulace, že hned po víkendu začne se změnami v realizačním týmu. Dnes dopoledne podle webu iDnes.cz zřejmě realizační tým rozpustí a bude odvolán generální sportovní manažer Jozef Chovanec, ovšem jeho nástupce klub oznámí až v příštích dnech.

Sparťanští funkcionáři už po sobotním utkání v Jablonci vzkázali, že hodnotit sezonu začnou až v průběhu tohoto týdne. První změny nastanou dnes: letenští šéfové během dopoledne oznámí konec spolupráce s dosavadním realizačním týmem.

"Vedení klubu se po podzimu rozhodlo udělat změny v realizačním týmu. První část těchto změn Sparta svým fanouškům i široké veřejnosti oznámí v pondělí," uvedl klubový mluvčí Ondřej Kasík.

Oficiálně budou změny oznámeny až na odpolední tiskové konferenci, ale Chovancův pád je jistý a stejný osud čeká také jeho nejbližší spolupracovníky z realizačního týmu. Ovšem neznamená to jejich automatický odchod z Letné.

Hladním důvodem je nepostup do Evropské ligy

Minimálně dosavadní kouč Martin Hašek u mužstva podle zákulisních zpráv zůstane. Chovancův nástupce ve funkci generálního sportovního manažera Jaroslav Hřebík si ho totiž údajně vybral jako nejbližšího spolupracovníka pro další období.

Jména nových mužů pro Spartu ale klub ještě dnes neoznámí. Na to se Sparta chystá až v dalším průběhu zimní přestávky.

Sparťané zakončili ligový podzim sobotní výhrou 4:2 v Jablonci, díky čemuž mají na svém kontě čtyřicet bodů, šestibodový náskok před druhým Libercem a desetibodový před mistrovskou Plzní.

Přesto vedení klubu přistoupilo ke změnám. Jejich hlavním důvodem je skutečnost, že se tým neprobojoval do základní fáze Evropské ligy, v jejímž předkole ztroskotal na rumunském celku Vaslui.

ČTK, Lidovky.cz