14. června 2011 11:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta zahájila přípravu s Řepkou i novými tvářemi

Žilina - Sparta (Hoheneder a Oravec). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žilina - Sparta (Hoheneder a Oravec). | foto: ČTK

PRAHA Fotbalová Sparta Praha v úterý zahájila přípravu na příští sezonu i s třemi novými hráči. Na Letnou přestoupili Slovák Martin Juhar a obránce Vlastimil Vidlička, z hostování v Rakousku se vrátil Nicklas Hoheneder. Ve středu se k mužstvu připojí Miroslav Slepička, který se do Sparty vrací po zahraničním angažmá a v nejbližší době by měl na Letné podepsat smlouvu. Klub českého vicemistra má navíc zájem o libereckého Marcela Gecova.

Sparťané příchod Juhara a Vidličky avizovali již dříve, ale návrat Hohenedera se příliš neočekával. Čtyřiadvacetiletý obránce působil v Austrii Vídeň, která však neuplatnila opci na přestup, a vytáhlý Rakušan se objevil na startu přípravy v tréninkovém centru Sparty na pražském Strahově. Klub ale nepředpokládá, že zde zůstane, a shání mu trvalé angažmá v zahraničí.

První tréninkové dávky naopak ještě nezačali polykat reprezentanti: Václav Kadlec je s jednadvacítkou na mistrovství Evropy, Kamil Vacek a Ondřej Kušnír dostali pár dnů volna navíc po návratu z herního soustředění reprezentace v Japonsku a do přípravy se zapojí v pondělí 20. června.Miroslav Slepička.

Už ve středu se během testů objeví mezi staronovými spoluhráči Slepička, jenž hrál po odchodu z Letné v roce 2009 v Dinamu Záhřeb a německém Fürthu, kde naposledy z chorvatského klubu hostoval. "Je to hráč, který umí zvládnout roli podhrotového hráče, což v současném kádru zvládal podle našich představ jen Kadlec. On je na podobnou roli vhodné řešení, navíc u něj bude rychlá adaptace," konstatoval první trenér Martin Hašek.

Hašek připustil, že trenéři žádali jednoho nového hráče do každé řady. Jedním z aspirantů rudého dresu je i liberecký Marcel Gecov, který je nyní na šampionátu jednadvacítek. "Máme o něj zájem, už jsme zahájili první jednání s Libercem, ale samozřejmě vše je nyní zpožděno kvůli šampionátu," uvedl personální ředitel Jakub Otava.Sparta - Žilina (Brabec a Hoheneder).

S týmem začali trénovat i hráči, kteří na jaře byli na hostování: Róbert Valenta (v Brně), Lukášové Hejda (Jablonec) a Zich (Hradec Králové), na dalšího Lukáše Třešňáka uplatnil Jablonec přestupovou opci. Zdravotní neduhy doléčují Marek Matějovský, jenž absolvoval v pauze operaci břišních svalů, a také Jakub Podaný. "Oba už ale začnou s přípravou v nejbližších dnech," poznamenal Hašek, že tréninkové manko obou hráčů bude minimální.

Pod Haškovým vedením trénovalo šestadvacet hráčů, po návratu reprezentantů a nových posil bude ale kádr příliš široký a Sparta zvažuje, že především mladé hráče nechá rozehrát na hostování. Tam už odešel zkušený Ondřej Švejdík, jenž potřebuje po zdravotní pauze herní vytížení, zahraniční hostování hledá klub pro Martina Zemana. Pryč už je obránce Bondoa Adiaba, jemuž skončilo hostování.

Řepka prý ve Spartě zůstane

V případě Tomáše Řepky to zatím spíše vypadá, že s kapitánskou páskou povede tým i do další sezony. "Máme tři vyrovnané stopery, Hejda kvůli jarní herní absenci trochu ztrácí. Hrát budou nejlepší dva, ale není vyloučeno, že Tomáš bude zase výkonnostně napřed," naznačil Hašek, že Řepkova role už není neotřesitelná, přesto s ním Sparta počítá. "Navíc na něj žádné nabídky nemáme, jak se občas spekuluje, a má s námi platnou smlouvu," dodal Otava.

Podle něj mají zahraniční kluby naopak zájem o tři jiné hráče, ale Sparta přiznala jen zájem nizozemského Arnhemu o Kadlece, ovšem k dohodě nedošlo. V dalších případech zatím jednání také nepokročila a klub nechce jména zveřejnit.Jablonec - Sparta (Tomáš Řepka)

V rámci přerozdělení kompetence však zeštíhlel realizační tým. Sparta se v pondělí rozloučila s jedním z asistentů Jiřím Kmochem, a tak mužstvo v budoucnu povede už pouze triumvirát Jozef Chovanec (generální sportovní manažer a hlavní trenér), Martin Hašek (první trenér) a Aleš Jindra (asistent). "V normálním tréninkovém procesu si vystačíme a pokud případně odjede kolega Jindra sledovat pohárové soupeře, vypomůžeme si z vlastních zdrojů od juniorky," naznačil Hašek, že blíže k týmu by mohl mít hlavní trenér rezervy Zdeněk Svoboda.

ČTK