27. listopadu 2008 13:09 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta zkouší dánskou naději

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační snímek | foto: Michal Šroubek

PRAHA Dánského reprezentanta do devatenácti let testují v současnosti na Letné. Mikkel Rygaard Jensen, který je kmenovým hráčem Charltonu Athletic, absolvoval se sparťany úterní dopolední trénink.Jensen je levonohý záložník, jenž může nastoupit jak na kraji, tak uprostřed zálohy. Mladík, jenž teprve na konci tohoto roku oslaví osmnácté narozeniny, je členem reprezentačního týmu do devatenácti let, nakoukl již také do výběru jednadvacítky dánského království. Do Charltonu, který hraje druhou nejvyšší anglickou soutěž, přišel z dánského Herfolge Boldklub.

Během letošní letní přípravy se dostal Jensen do prvního týmu Charltonu, ale i nadále nastupuje především za rezervu či dorostenecký tým, za který vstřelil v probíhající sezoně tři branky. V rodném Dánsku nastupoval obdivovatel fotbalistů Mesiho a Deca za první tým Herfolgu už v šestnácti letech.

Lidovky.cz

POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy
POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy

Odborníci se shodují na tom, že časté vysedávání dětí u internetu a používání mobilních telefonů může vést k závislosti. Nadužívání digitálních technologií má negativní dopad na jejich zdraví i psychiku. Jaké jsou varovné příznaky a jak situaci řešit?

Najdete na Lidovky.cz