29. července 2008 10:21 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparťané věří statistikám

My jsme Sparta, vy nejste nic! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy My jsme Sparta, vy nejste nic! | foto: ČTK

KIŠINĚV Fotbalisté pražské Sparty by si přáli, aby i po souboji s Šeriffem Tiraspol ve druhém předkole Ligy mistrů platila rovnice, že když český klub v pohárech narazí na soupeře z Moldavska, tak pokaždé slaví postup do další fáze. První zápas je na programu ve středu od 19:00 SELČ, odveta o dva týdny později v Praze.

Ze šesti vzájemných zápasů český tým vyhrál čtyřikrát a pokaždé se to povedlo právě Spartě, která dvakrát se stoprocentní bilancí vyřadila Zimbru Kišiněv. Šeriff pak před devíti lety vypadl s Olomoucí, i když Hanáci po dvou remízách postoupili jen díky brance vstřelené na hřišti soupeře.

Do Moldavska kluby obvykle rádi nejezdí, ale Sparta dokázala soupeře z tamní metropole pokaždé ze čtyř měření porazit. První konfrontaci ze sezony 1995/96 proti Zimbru Kišiněv pamatuje třeba někdejší letenský kanonýr Horst Siegl, který nyní jako asistent pomáhá trenérovi Vítězslavu Lavičkovi.

Ten zase zažil, když sparťané stejného soupeře o pět let později vyřadili i podruhé; tehdy Lavička asistoval Ivanu Haškovi. Nyní Lavičku čeká premiéra v roli hlavního kouče Sparty v evropských pohárech.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz