Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Sparťané věří statistikám

Sport

  10:21
KIŠINĚV - Fotbalisté pražské Sparty by si přáli, aby i po souboji s Šeriffem Tiraspol ve druhém předkole Ligy mistrů platila rovnice, že když český klub v pohárech narazí na soupeře z Moldavska, tak pokaždé slaví postup do další fáze. První zápas je na programu ve středu od 19:00 SELČ, odveta o dva týdny později v Praze.

My jsme Sparta, vy nejste nic! foto: ČTK

Ze šesti vzájemných zápasů český tým vyhrál čtyřikrát a pokaždé se to povedlo právě Spartě, která dvakrát se stoprocentní bilancí vyřadila Zimbru Kišiněv. Šeriff pak před devíti lety vypadl s Olomoucí, i když Hanáci po dvou remízách postoupili jen díky brance vstřelené na hřišti soupeře.

Do Moldavska kluby obvykle rádi nejezdí, ale Sparta dokázala soupeře z tamní metropole pokaždé ze čtyř měření porazit. První konfrontaci ze sezony 1995/96 proti Zimbru Kišiněv pamatuje třeba někdejší letenský kanonýr Horst Siegl, který nyní jako asistent pomáhá trenérovi Vítězslavu Lavičkovi.

Ten zase zažil, když sparťané stejného soupeře o pět let později vyřadili i podruhé; tehdy Lavička asistoval Ivanu Haškovi. Nyní Lavičku čeká premiéra v roli hlavního kouče Sparty v evropských pohárech.

Autor:

Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě
Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě

V redakci jsme otestovaly látky a nitě z e-shopu Funny Bunny. Hned 3 naše redaktorky si osahaly široký sortiment barevných látek a kvalitních nití,...