19. září 2011 11:29 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparťané z Příbrami měli z Řepky řídkou stolici, říká kouč

Sparta - Sarajevo (Řepka si vyřizuje názory se soupeřem). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - Sarajevo (Řepka si vyřizuje názory se soupeřem). | foto: ČTK

PŘÍBRAM/PRAHA Příbram už se psychicky připravuje na příchod fotbalisty Tomáše Řepky. Proč? Bývalý kapitán Sparty není pouze jedním z nejlepších stoperů v lize, ale také mužem s kontroverzní a problémovou pověstí. Fanouškům ukazuje prostředníčky, kope do televizních kamer, nadává spoluhráčům, plive na soupeře. To je jen výtažek ze seznamu prohřešků známého bouřliváka.

"Tak zkušeného borce bych přesto přivítal. Určitě by mi na hřišti pomohl uhlídat to, co z lavičky nezvládnu uřvat. Když se mi třeba defenzivní záložník někam zatoulá, Řepka by ho viděl a srovnal...," připomíná příbramský trenér David Vavruška pozitiva vyplývající z Řepkových zkušeností a léta budovaného přehledu.

ČTĚTE TAKÉ

Příbramští fotbalisté prý ale jeho nadšení nesdílí. Nahnáno mají především ti, co se před časem mihli alespoň na chvíli ve Spartě. "Kabinu na Řepkův příchod už připravuji. Musím ale přiznat, že když se to dozvěděli sparťani Jurdík, Hejda, Valenta a Divíšek, měli dva dny řídkou stolici. Ostatní naopak nevěděli co čekat," vyprávěl Vavruška.

On sám se sedmatřicetiletého obránce nebojí. "Tady si všechno říkáme upřímně do očí a nic na tom nebudeme měnit. Vždycky s každým mluvím bez okolků. Kabinu si umím uhlídat. Pokud bych Řepku nezvládl, nemám tu co dělat. Ale v tom problém nevidím," věřil Vavruška.

"Tomáš chce ukázat, že chyba byla na straně Sparty"

Prý spoléhá i na to, že sama sparťanský ikona ví, proč do klubu přichází. "Tomáš si musí uvědomit, proč sem jde. Jestli chce dokázat, že chyba byla celou tu dobu ve Spartě. Už to zvládli Horváth, Kolář a Limberský v Plzni. Když se mu to nepovede, potvrdil by, že chyba byla u něj," dodal kouč.

Prý už má i představu, jak poskládá obranu s Řepkou, ale před pátečním zápasem s pražskou Duklou nehodlá svá taktická tajemství prozradit.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!