Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Starka: Ať v Olomouci mlčí, když najednou vyhráli 6:0. Neunesli prostě další sestup

Sport

  6:00
PŘÍBRAM/PRAHA - Mluvilo se o tom jako o jisté věci. Fotbalisté Příbrami remizují v posledním ligovém kole v Jablonci a do druhé ligy spadne stejně jako před dvěma lety Olomouc. To se po remíze 0:0 také stalo. Přesto majitel Příbrami Jaroslav Starka tvrdí, že přemluvit všech 22 hráčů, aby se dohodli na remíze, není v jeho silách.

Jaroslav Starka považuje útoky z Olomouce jen za kopání kolem sebe. foto: Lidové noviny

‚Katastrofa, výsměch. Jen idiot by dával peníze do českého fotbalu,‘ říká Luhový

„Pepíkovi (majiteli Olomouce Lébrovi) jsem řekl, že není normální, aby spadli dvakrát za sebou. Takhle jen kopou kolem sebe. Navíc dokážete si představit, že budu přemlouvat všech 22 hráčů na hřišti, včetně Rusů a Španělů, kteří za Jablonec hrají. Řekněte třeba Pospíšilovi (odchovanec Olomouce), aby ten zápas vypustil,“ řekl Starka v rozhovoru pro Lidové noviny.

Pane Starko, co říkáte na slova pana Lébra o tom, že je Příbram nesestupitelná?
Je hodně, že zvláštní, že se o mně takhle vyjadřuje člen Výkonného výboru FAČR. Navíc se dá říct, že Pepík (Lébr) je i můj kamarád, chodíme spolu na golf. Proto se divím, ale snažím se zůstat nad věcí. Ale chápu, že neunesl, že zase spadli. My jsme sestupitelní jako oni, to by nás ale museli porazit a přitom s námi mají skóre 1:6 a 0:2 na zápasy.

On, stejně jako trenér Václav Jílek a Michal Ordoš ale uvedli, že remízu 0:0 očekávali a považují to za ostudu. Co vy na to?
V Olomouci by si měli první zamést před svým prahem. Je zajímá, jak je možné, že jsme remizovali v Jablonci, který se šetří na klíčové finále poháru, 0:0 a oni porazí 6:0 Teplice, přitom normálně mají problém dát jediný gól. Ty šílené góly jsem viděl, ať příště pánové Jílek a Ordoš mlčí. Nemám rád skandály a Sigma je uměle vyvolává.

Trenér Olomouce Václav Jílek nemůže věřit tomu, že Sigma sestupuje.

Jak si ale vysvětlujete, že na střely na bránu to bylo netradičně 1:0?
Bylo to poctivé utkání, šancí sice moc nebylo, Roman Bednář měl ale hned tři, bohužel ani jednu neproměnil. Musím říct, že jsem si po zápase pořádně oddychl. Klobouk dolů ale před Jabloncem. Teď si vemte, že by se šetřili na středeční finále poháru. A proti nám postavili stejně jako Sparta jen juniory. To byste pak viděli, co by se v novinách stalo, kdyby se Míra (Pelta) snížil k tomu, co udělala Sparta. A také by na to měl právo.

Fanouškům po celé republice není po vůli, že jste se s Ivanem Horníkem a Miroslavem Peltou sešli na hřišti a tam spolu klábosili. To je podle vás normální?
A co mám podle vás dělat? Kolem kluků, se kterými se znám přes dvacet let, mám chodit, jako bych je neznal? S Mírou i Ivanem jsem léta kamarád. Jasně, lidi si řeknou Pelta, Horník, Starka...To zas dopadne podle očekávání. Ale za třicet let, co fotbal dělám, se ptám, jak je možné ovlivnit všech 22 hráčů na hřišti, navíc když má soupeř v kádru cizince.

Utkání 28. kola první fotbalové ligy: Fastav Zlín - 1. FK Příbram, 7. května ve...
Roman Bednář a Matěj Chaluš z Příbrami se radují z udržení v první lize.

Loni jste skončili pátí, letos hráli až do posledního kola o záchranu. Proč k tomu podle vás došlo?
Musím přiznat, že v případě Pavla Tobiáše, kterého mám hodně rád, zvítězila lidskost nad profesionalitou. Když jsme se propadali čím dál níž, měl jsem ho vyhodit a přivést dřív nového trenéra. Ale věřil jsem mu, protože jsme díky němu loni skončili pátí. Byla to moje chyba, ale děkuju Martinu Pulpitovi, že do toho šel v tak těžké chvíli a že tu záchranu vyválčil.

S trenérem Pulpitem jste prodloužil smlouvu o dva roky. Co si od vzájemné spolupráce slibujete?
Teď si musím hlavně odpočinout, jedu na čtyři dny pryč a chci na fotbal zapomenout. Pak ale musíme udělat všechno proto, aby hráči lépe pracovali, byli bojovnější. Plánujeme kádr omladit a sázet na naše odchovance.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!