Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Sport

Start v Estonsku, pak doma s Belgičany. Reprezentace zná rozlosování, kvalifikace začne v březnu

Čeští hráči se radují z úvodního gólu. foto: ČTK

Nyon - Čeští fotbalisté rozehrají kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2022 příští rok 24. března v Estonsku. O tři dny později přivítají favorita skupiny E Belgii. Skupinu zakončí v listopadu domácím zápasem s Estonskem. Program dnes zveřejnila UEFA.
  20:16

V evropské části kvalifikace se nečekaně jako host představí pořadatel turnaje Katar. Stát z Perského zálivu byl zařazen do skupiny A, kde mimo jiné figurují Portugalsko a Srbsko. Katar bude hrát „domácí“ zápasy v Evropě, jeho výsledky se nebudou započítávat do tabulky.

Trenérovi českého týmu Jaroslavu Šilhavému se nesplnilo přání začít kvalifikaci venkovním zápasem v Belgii. Jeho svěřenci lídra žebříčku reprezentací FIFA hned ve druhém hracím dnu přivítají doma. V březnovém termínu se podobně jako letos na podzim odehrají tři duely a český celek ve všech z nich nastoupí do kvalifikačního utkání. Úvodní blok zakončí 30. března ve Walesu.

Radost českých fotbalistů z vítězství nad Slovenskem a postupu mezi elitu Ligy národů.

Kvalifikace poté bude pokračovat po letním evropském šampionátu až v září, kdy se rovněž v jednom reprezentačním okně odehrají tři zápasy. Tentokrát český tým nastoupí pouze k dvěma soutěžním duelům - s Běloruskem a v Belgii, 8. září odehraje přípravné utkání.

V říjnu čekají reprezentanty dva kvalifikační duely. Podruhé volný los a přípravný zápas bude mít Šilhavého výběr 13. listopadu tři dny před posledním utkáním kvalifikace s Estonskem.

Čeští hráči se radují z úvodního gólu.
Trenér České republiky Jaroslav Šilhavý.

Přímý postup na mistrovství světa si zajistí pouze deset vítězů kvalifikačních skupin. Týmy z druhých míst čeká play off, v něm se představí ještě dva nejlepší vítězové skupin Ligy národů, kteří v kvalifikaci neuspějí.

Češi coby první mužstvo skupiny B2 figurují v tomto pořadí na sedmém místě za Francií, Belgií, Anglií, Španělskem, Walesem a Rakouskem. Pokud reprezentanti v klasické kvalifikaci neskončí lépe než třetí, budou k účasti v play off potřebovat, aby aspoň pět z těchto šesti týmů obsadilo nejhůře druhé místo.

Dvanáctka účastníků play off bude rozdělena po čtyřech do tří částí, z nichž vyřazovacím způsobem vzejdou zbylí tři evropští účastníci MS.

Program skupiny E:

24. března: 20:45 Estonsko - ČR, Belgie - Wales.

27. března: 18:00 Bělorusko - Estonsko, 20:45 ČR - Belgie.

30. března: 20:45 Belgie - Bělorusko, Wales - ČR.

2. září: 20:45 ČR - Bělorusko, Estonsko - Belgie.

5. září: 15:00 Bělorusko - Wales, 20:45 Belgie - ČR.

8. září: 20:45 Bělorusko - Belgie, Wales - Estonsko.

8. října: 20:45 ČR - Wales, Estonsko - Bělorusko.

11. října: 20:45 Bělorusko - ČR, Estonsko - Wales.

13. listopadu: 20:45 Belgie - Estonsko, Wales - Bělorusko.

16. listopadu: 20:45 ČR - Estonsko, Wales - Belgie.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!