Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Statistika pro sešívky a živoučký Berger

Sport

  17:13
PRAHA - První ligové kolo snad nemohlo dopadnout lépe. Zatímco Železná Sparta si dokázala poradit s ambiciózní a notně posílenou Bolkou, kouzelníci mistra obranných standartek Jarolíma si přivezli dva banány od Ještědu. Zastavme se nejprve u slátanců. Jejich příznivci by si měli připomenout statistiky: pokud úřadující mistr nedokázal zvítězit v úvodním utkání nové sezony, titul nikdy neobhájil.

Vítězslav Lavička, nová trenérská akvizice Sparty Praha. foto: ČTK

Což ale samozřejmě neznamená, že případná výhra v Liberci by slávistům nějaké šance na ligové vítězství dávala...

Ačkoli totiž novináři z nejmenovaných SPORTovních sešívaných bulletinů řeší zejména faul SuperToma Řepky a vítězství letenských i jinak snižují, fakta hovoří jasně. Sparta po soustředěném výkonu zlepšeném ve druhém poločase porazila jednoho z adeptů na pohárové příčky, ne-li na titul. A to se počítá! Stejně jako prozřetelnost Víti Lavičky, který neváhal v brance nechat jednoho z hrdinů utkání Matúše Kozáčika na úkor uzdraveného Jardy Blažka. Zato očekávaná hlavní hvězda týmu Patrik Berger zaujala snad jen svým pozápasovým komentářem. Hlavně slovy, že jeho výkon ještě nebyl "živoučký“ (část deníků uváděla "živounký“).

Přímo alarmující pak byla kapitánova radost z toho, že se nezranil a i po prvním kole může trénovat. Ach jo! Snad tedy Patrik konečně nastartuje ten svůj diesel, jak říká, a konečně předvede něco živoučkého či živounkého. Když ne dnes v předem jasné partii proti Šeriffu Tiraspol, tak v neděli v neméně jasně vítězném zápase v Kladně. Sparta Forever!

Přítelkyně autorovi (31) vyčítá, že má raději Spartu než ji. Má pravdu.

Autor:

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Mohlo by vás zajímat