1. prosince 2017 16:29 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Stramaccioni dostal od sparťanských fanoušků ‚dárek‘: jednosměrnou letenku do Itálie

Andrea Stramaccioni | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrea Stramaccioni | foto: MAFRA

PRAHA Několik skalních fanoušků v pátek přerušilo trénink fotbalistů Sparty na Strahově. Trenérovi Andreovi Stramaccionimu přinesli jednosměrnou letenku zpět do Itálie.

Po příjezdu policie areál pokojně opustili. Fanoušci tím opět dali najevo nespokojenost se současnou situací na Letné a s nepřesvědčivými výkony i výsledky.

Sparta je oproti očekáváním v polovině sezony v lize až pátá a z 15 zápasů vyhrála jen sedm. Navíc vypadla z evropských pohárů už v předkolech a nepokračuje ani v domácí pohárové soutěži. Fanoušci z toho viní zejména Stramaccioniho a po jeho konci volají už delší dobu.

V pátek dorazili až do tréninkového areálu na Strahově. „Na stadionu probíhal trénink, na který přišlo zhruba deset až dvanáct lidí jakožto příslušníků Sparty, kteří nic nedělali. Nicméně někdo pojal podezření, že by se něco dít mohlo, proto nás o tom informoval,“ řekl ČTK mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Policisté podle něj na místě nezjistili žádné protiprávní jednání. „Trénink byl neveřejný, proto jsme ty osoby vykázali. Bez jakýchkoli problémů odešli, nemuseli jsme nijak zakročovat,“ dodal Hulan.

Olomouc vs. Sparta, hostující kouč Andrea Stramaccioni.
Utkání 10. kola první fotbalové ligy: AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň....

Ultras Sparty o své „návštěvě“ referují na sociálních sítích. „Jednosměrná letenka do Itálie a tričko na památku. Předáno osobně zmrzlináři. Byli povoláni těžkooděnci..., večer video,“ napsali fanoušci na facebookovém profilu s názvem Stojíme za naším kotlem.

Jde o skupinu fanoušků, kteří dlouhodobě protestují proti osobě Stramaccioniho a také generálního ředitele Adama Kotalíka. Požadují vytvoření pozice sportovního ředitele a odstavení Kotalíka mimo sportovní úsek. Zároveň chtějí změnu na postu vedoucího týmu, kterou obstarává bývalý hráč Miroslav Baranek. A také transparentní obsazení jednotlivých pozic v klubu. To hodlají prosazovat i při nedělním utkání s Mladou Boleslaví, kdy mezi 30. a 45. minutou opustí svá místa na stadionu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz