20. května 2010 13:58 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Střížkovská Bohemka bude iniciovat odvolání předsedy ČMFS Ivana Haška

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Šéf Bohemians Praha Karel Kapr odchází z jednání disciplinární komise ČMFS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Bohemians Praha Karel Kapr odchází z jednání disciplinární komise ČMFS | foto: ČTK

PRAHA UVNITŘ ANKETA Střížkovští Bohemians Praha se pokusí v souvislosti s kauzou Bohemians proměnit červnovou valnou hromadu ČMFS ve volební. Chtějí na ní iniciovat hlasování o odvolání některých činovníků výkonného výboru v čele s předsedou fotbalového svazu Ivanem Haškem. Novináře o tom na dnešní tiskové konferenci informovalo vedení střížkovského klubu.

Představitelé Bohemians Praha znovu zopakovali, že se cítí poškozeni verdiktem disciplinární komise, která jim za nenastoupení k duelu 24. ligového kola proti konkurenčním Bohemians 1905 a nedostatečnou spolupráci v souvislosti s korupční kauzou Olomouc udělila trest ve výši šesti milionů korun a odečetla jim dvacet bodů. Střížkovští tvrdí, že jde o účelnou likvidaci jejich klubu ze strany ČMFS, který prý jedná v rozporu se stanovami a legislativními normami svazu.

Soud rozhodl, že Střížkov nesmí používat název Bohemians

Šéf Střížkova Kapr

"My si myslíme, že za rok působení není Ivan Hašek přínosem. Jsme přesvědčeni, že jsou lidé, kteří by mohli pracovat lépe. Český fotbal se ani pod Ivanem Haškem neposunul dál."

Proto se Bohemians pokusí 3. června učinit v Nymburce z valné hromady ČMFS, která se má zabývat vnitřními spory v odvolací a revizní komisi, volební. Střížkovský klub chce navrhnout, aby se hlasovalo o odvolání některých členů výkonného výboru a dokonce i předsedy svazu Ivana Haška.

Střížkovští chtějí také iniciovat odvolání nynějšího ředitele pražské Slavie Petra Doležala, který v roce 2005, kdy kauza Bohemians vznikala, pracoval na svazu jako šéf právního oddělení. "Já osobně si myslím, že pan Doležal nemá ve výkonném výboru co dělat. Ten je od začátku přímo zodpovědný za celou kauzu, možná ještě před začátkem," uvedl sportovní ředitel Bohemians Praha Josef Jícha.

Střížkovští tvrdí, že se svým návrhem na odvolání některých členů svazového vedení rozhodně nejsou sami. "Zjišťovali jsme situaci ve volebním fóru. Já myslím, že ten zájem tam bude. Samozřejmě záleží, jestli se to prohlasuje potřebnou částí valné hromady, ale myslím si, že se to hodně blíží polovině," uvedl Kapr.

Anketa

Uspějě Střížkov s odvoláním Ivana Haška?

Ano, Ivan Hašek v českém fotbale nic nezměnil. 29
Ne, Ivan Hašek má neotřesitelnou pozici. 86
ČTK
  • 1Diskuse

Najdete na Lidovky.cz