Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sudí ‚od plotny‘ poprvé promluvila. Od pana Váchy to byla komedie, tvrdí Ratajová

Sport

  18:45
PRAHA - Od zápasu Brna se Spartou v 9. kole ePojištění.cz ligy sice už uběhly téměř dva týdny, asistentka rozhodčího Lucie Ratajové se však až nyní rozhodla promluvit veřejně o tom, co si myslí o Lukáši Váchovi a Tomáši Koubkovi, kteří ji za špatně posouzenou ofsajdovou situaci, z níž Brno v nastavení druhé půle vyrovnalo na konečných 3:3, poslali ke sporáku či plotně.

Lucie Ratajová by příště ráda přivítala pomoc videa. foto: Yan ReneltMAFRA

„Chyby se stávají a přiznávám, že jsem je udělala. Překvapilo mě ale, co potom nastalo,“ řekla v rozhovoru na rádiu Frekvence 1 Ratajová, která pracuje jako kriminalistka.

Mrzelo ji nejen útok Koubka, že ženy-rozhodčí nemají v nejvyšší soutěži, ale i necitlivý Váchův tweet, který k její fotografii připsal vzkaz Ke sporáku!

„Jako žena podle ostatních asi chybu udělat nemůžu... Od pana Váchy to byla komedie,“ opřela se tvrdě do sparťanského záložníka.

Brankář Slovanu Liberec Tomáš Koubek.
Sparťanský záložník Lukáš Vácha.

Ratajová dostala od komise rozhodčích za dvě špatné posouzení ofsajdových situací, které vždy vedly ke gólu, stop na čtyři zápasy. I proto by přivítala, aby v budoucnu měli rozhodčí k dispozici video.

„Časem video ve fotbale fungovat bude. Nové technologie budeme potřebovat. Lidské oko prostě nemůže vše postřehnout,“ doplnila Ratajová.

Autor: