18. září 2008 10:07 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

SuperTom a srdečné pozdravy z Ruska

Tomáš Řepka (nejvýše v žlutém) byl nejlepším hráčem utkání Brno-Sparta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Řepka (nejvýše v žlutém) byl nejlepším hráčem utkání Brno-Sparta. | foto: ČTK

PRAHA Paráda. Nádherný centr z levé strany, ještě hezčí rána z voleje pod víko a tým z „vesnice roku“ byl na kolenou. Sladká pomsta za jaro, kdy nás připravil o titul právě celek z města, které nemá a nikdy nebude mít metro.

Příznivci Železné Sparty ovšem nemuseli mít radost jen z výsledku. Potěšující byl především návrat dvou marodů do základní sestavy. Jak Kajo Kisel, tak především Míra Matušovič dodali hře rudé mašiny cosi navíc. Oba jasně ukázali, že do základu patří spíš než kdysi vynikající záložník, který je „překvapivě“ stále zraněný. Jeden muž ovšem zaslouží za výkon v Brnisku absolutorium: SuperTom Řepka. Ještě hodlá někdo pochybovat o tom, že lepšího obránce Česko prostě nemá?

Ačkoliv média očekávala, že se SuperTom bude mstít Aleši „au to byla rána míčem“ Bestovi, nic takového se nekonalo. Řepka naopak předvedl vynikající a soustředěný výkon. Navíc strhl i spoluhráče v značně improvizované obraně, takže se Brno jednoduše k ničemu nedostalo.

Teď jen zopakovat podobnou defenzivní jistotu zítra v Záhřebu, přidat nějaký ten gól a postup nemusí být nereálný.

Vítězství v Brně ukázalo, že je letos Spartička v lize k neporažení, takže se nemusíme obávat ani následující obtížné série: Teplice, Liberec, Slátanci.

A závěrem vzkaz do Edenu: CSKA Moskva, cha, cha, cha...

Přítelkyně autorovi (31) vyčítá, že má raději Spartu než ji. Má pravdu.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!