Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svíčky a ovace vestoje. Plzeň se rozloučila s Františkem Rajtoralem

Sport

  13:30
Plzeň - Skandovaným potleskem se fanoušci fotbalistů Plzně loučili s bývalým hráčem Viktorie Františkem Rajtoralem, jenž 23. dubna spáchal v Turecku sebevraždu. Před sobotním ligovým zápasem s Duklou běželo na stadionu vzpomínkové video, které fanoušci doprovodili téměř čtyřminutovým potleskem ve stoje, mnozí přitom měli slzy v očích.

Fanoušci rozprostřeli portrét Františka Rajtorala v hledišti během zápasu s pražskou Duklou. foto: ČTK

Rajtoralovi démoni. Pral se s dluhy, hazardem i krachem dlouholetého vztahu

Příznivci Viktorie vzpomínali na Rajtorala celý týden, když před stadionem vzniklo pietní místo, na kterém zapálili stovky svíček a kam nanosili vzpomínkové předměty.

Téměř každý, kdo dorazil na dnešní zápas, pak nejprve zavítal na toto pietní místo, kde vznikaly zástupy.

Deset minut před samotným zápasem pak běželo na stadionu vzpomínkové video, které fanoušci doprovázeli potleskem.

Další skandovaný potlesk následoval těsně před výkopem místo tradiční minuty ticha. připojili se k němu všichni hráči i rozhodčí na hrací ploše. A úvod zápasu se nesl v duchu skandování Rajtoralova jména.

Když pak ve 21. minutě vstřelil úvodní gól utkání Milan Petržela, věnoval ho do nebe právě svému zesnulému kamarádovi. Stejné gesto ukazováčky zvednutými k nebi udělal po svém gólu také Marek Bakoš.

Těsně před poločasem pak skalní příznivci Plzně vytvořili v kotli choreo, při kterém Rajtoralovu podobiznu podsvítili červenými světlicemi. Použití pyrotechniky měli tentokráte dopředu povolené, jinak je jakákoli pyrotechnika na stadionu zakázána.

Hráče, který s Plzní získal čtyři mistrovské tituly a zařadil se mezi nejvýraznější postavy v historii Viktorie, uctilo i vedení klubu, které navždy vyřadilo Rajtoralovo číslo 27 a jeho dres jako památku vyvěsilo na stadionu vedle jižní rohové věže.

Fanoušci zapalovali před stadionem v Plzni svíčky pro Františka Rajtorala.
Památku Františka Rajtorala, který spáchal sebevraždu, uctili v Plzni fanoušci...

Jednatřicetiletý Rajtoral, který naposledy působil v Gaziantepsporu, se oběsil ve svém bytě v Turecku.

Podle médií trpěl psychickými problémy. Bývalý reprezentant přišel do Turecka loni v létě právě z Plzně, jejíž dres oblékal s půlroční přestávkou od roku 2009 do loňského léta. Podílel se na zisku čtyř plzeňských titulů a dvakrát si zahrál skupinu Ligy mistrů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat