27. dubna 2008 21:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tady pomůže jedině Růžička

Karel Jarolím by možná radu uvítal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Jarolím by možná radu uvítal. | foto: ČTK

Praha Kéž by se jednou fotbalová Slavia o titul pořádně porvala. Nemuselo by to třeba vyjít, v nejhorším případě by zůstala "věčně druhá" za Spartou, ale její fanoušci by měli z takové ligové sezony určitě lepší pocit.

V sobotu na Strahově nastoupili v černých dresech hráči Viktorie Žižkov. Smuteční barvu si na sebe však měli při porážce 0:3 obléci spíš domácí slávisté. Odpověď na otázku, kde leží příčiny již několikátého červenobílého selhání, hledejme u ledu.

Hokejisté Slavie před dvěma týdny drželi v rukou mistrovský pohár zásluhou vlastností, které jejich fotbalovým protějškům nyní zoufale scházejí. Nasazení, sebedůvěra, umění zvládat krizové momenty. Jednomu týmu v sešívaných dresech nedělá problém v sobě důležité atributy šampionů najít, druhý je hledá marně. Možná by stálo za pokus, aby trenér Karel Jarolím zaklepal na dveře u Vladimíra Růžičky. Od hokejového kolegy by se třeba dozvěděl, jak na to.