26. dubna 2008 9:29 Lidovky.cz > Sport > Názory

Výborný tým? Uvidíme

Výborný je na lavičce sparty už tři roky.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výborný je na lavičce sparty už tři roky. | foto: ČTK

PRAHA Výborný, Kratěna, Broš. To jsou nejnovější posily hokejové Sparty. A holešovickému klubu to ještě nestačí. Láká navíc Martina Straku a Jaroslava Hlinku z NHL.

Kdyby se teď podle síly kádru vyhlašoval mistr, mohli by sparťané dostat pohár. Na papíře mají jednoznačně nejsilnější mužstvo a žádný z konkurentů už to nezmění. Jenže v hokeji nemusí vždycky vyhrát ten nejsilnější. A dobře to ví právě Sparta. Při výluce NHL v sezoně 2004/05 měla také nejsilnější tým a vypadla ve čtvrtfinále. V souboru plném hvězd se nikomu nechtělo moc bránit, nikdo nechtěl dělat černou práci.

I loni se Sparta pyšnila největší posilou. Petr Nedvěd ale roli vůdce nezvládl. David Výborný je jiný typ člověka i hráče, navíc Sparta si ho mazaně pojistila tím, že mu svěřila další funkci. Úspěch bude záviset na tom, jak otec a trenér František Výborný a syn a ředitel David Výborný ukočírují silné hokejové individuality. Tlak to bude obrovský.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!