16. září 2010 22:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Takový výkon musíme podávat opakovaně, myslí si trenér Chovanec

Jozef Chovanec a Václav Kadlec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jozef Chovanec a Václav Kadlec | foto: ČTK

PRAHA Dokonalé přečtení hry soupeřovy hry a také odpovědný kolektivní výkon přinesl podle sparťanského trenéra Jozefa Chovance dnešní výhru nad fotbalisty Palerma. Italský tým prý jeho spolupracovníci měli dokonale přečtený a hráči navíc dokázali taktické plány dokonale splnit.

Výhra se prý začala rodit již v týdnu. "Moji kolegové Hašek, Jindra a Kmoch měli hodně informací o hře soupeře, a tak jsme jen hledali typy, které by dokázali naše plány dobře naplnit. A musím říct, že se jim to podařilo," pochválil Chovanec jak hráče, tak své spolupracovníky.

Byl šťastný, že jeho tým předvedl konečně výkon, který sklidil velký ohlas u diváků. "Musíme sázet na kolektivní výkon a ten jsme podali. Je zcela jedno, kteří hráči budou po dnešku chváleni. Já měl radost z celého mužstva a také z toho, že jsme dokázali ubránit jejich klíčové hráče."

Čtěte také

Přitom před zápasem nebylo Chovancovi do zpěvu, protože ze sestavy vypadl na poslední chvíli Kamil Vacek, jemuž se vrátilo svalové zranění. "Byli jsme ale připraveni na varianty, že hrát nebude. Potíže měl totiž už na středečním tréninku. Když dnes ukončil předčasně rozcvičku, sáhli jsme jen k jiné variantě," prohlásil kouč.

Varianta s Jakubem Podaným na levé straně zálohy také vyplynula ze situace. "Krejčí má virózu, Zeman po otřesu mozku nesmí tři týdny hrát. Proto jsme sáhli po hráči, který podává dobré výkony v rezervě," vysvětlil nasazení třiadvacetiletého fotbalisty, který sparťanskou hru výrazně oživil. "Jeho výkon pro mě ale nebyl překvapením," dodal Chovanec, který pochválil i Jiřího Kladrubského, jenž byl hlavním motorem týmu.

Výhru ale nechtěl přeceňovat. "Už v předcházejících zápasech jsme se začali zvedat a to i přesto, že jsme nehráli v nejsilnější sestavě. Nedaří se nám ustálit základní jedenáctku, což nás trochu trápí, ale dnes jsme se s tím dokázali vyrovnat velmi dobře. Hodně ukážou další zápasy. Tři body na úvod soutěže jsou dobrým základem, ale musíme na to navázat opakovaně," prohlásil Chovanec.

Italský trenér Delio Rossi tentokrát před novináři předstoupil mnohem méně sebevědomý než den před utkáním. Palermu se na startu sezony dál nedaří a hlasy volající po jeho odchodu zesílí. "Nezačali jsme nejlépe, ale postupně jsme zlepšovali a především naše centry byly nebezpečné. Ale Sparta hrála dobře a náš problém byl v tom, že jsme příliš chybovali v defenzivě a umožňovali jí se dostávat do šancí," uvedl kouč.

Nepřehlédněte

Obranná práce jeho svěřenců má prý stále daleko k dokonalosti. "Možná i proto, že máme hodně hráčů. Přesto si myslím, že ten tým má stále na to, aby hrál mnohem lépe ve všech řadách," tvrdil italským novinářům, kteří dávali najevo svou rozmrzelost z výkonu, a volal po pozitivním myšlení u fanoušků.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz