Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Když rodinu rozdělí klubové barvy. Dal jsem gól West Hamu, táta a strýc mi ukazovali prostředníček, říká Terry

Sport

  5:00
Londýn - S velmi netradičním přiznáním přišel bývalý kapitán Chelsea a nedílná součást anglické reprezentace před patnácti lety John Terry. Před šesti lety v dresu londýnského celku vstřelil branku West Hamu, kterou slavil v blízkosti sektoru Kladivářů. V něm spatřil svého otce se strýcem, kteří mu ukazovali vztyčený prostředníček.

John Terry pozoruje svého otce se strýcem. foto: Facebook/ Hooligans TV

John Terry a West Ham United. To spojení fungovalo v mládežnických letech, kdy ho londýnský klub připravoval pro velký fotbal, poté ale Terry dres Kladivářů přerostl a ozval se další klub z hlavní města Anglie - Chelsea.

Zde vyrostl Terry v jednu z legend anglického fotbalu. Pět titulů v Premier League, vítězství v Lize mistrů i v Evropské lize z něj udělalo hráče, jenž se zapsal zlatým písmem do paměti všech fotbalových fanoušků.

John Terry pozoruje svého otce se strýcem.
John Terry na tiskové konferenci coby nová posila Aston Villy.

Rodák z Londýna ale neměl vždy na růžích ustláno, zvláště když jeho rodina patřila k zarytým fanouškům West Hamu, kde v současnosti působí čeští reprezentanti Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. V roce 2014 vstřelil Terry právě West Hamu branku, kterou slavil poblíž sektoru Kladivářů.

„Moje rodina fandila West Hamu, přes to nikdy nejel vlak. Když jsem jim jednou vstřelil branku a slavil ji v blízkosti jejich sektoru, tak jsem v něm uviděl otce s mým strýcem. Oba mi viditelně nadávali a ukazovali prostředníček,“ vzpomíná nyní už s úsměvem Terry.

V současnosti je bývalý devětatřicetiletý obránce asistentem trenéra v Aston Ville, která se nachází na dvanáctém místě Premier League. Případné bouřlivé oslavy v duelech s West Hamem si už ale Terry pravděpodobně odpustí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!