Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Rozruch v Anglii. Fanoušci Millwallu vypískali vlastní hráče za podporu hnutí Black Lives Matter

Fotbalisté Millwallu a Derby County vyjadřují podporu hnutí Black Lives Matter. foto: Twitter.com/ Mixtape Madness

Doporučujeme
Londýn - V anglickém fotbale se pozvolně vrací na tribuny fanoušci a v sobotním utkání druhé nejvyšší ligy se hned postarali o rozruch ti z Millwallu. V utkání proti Derby County (0:1) totiž vypískali své hráče za to, že na začátku utkání poklekli na podporu hnutí Black Lives Matter.
  5:00

Poprvé po osmi měsících se rozhodla britská vláda vypustit na stadiony první vlnu fotbalových fanoušků, ovšem jen v méně rizikových oblastech země - v Londýně, na jihu Anglie a v Liverpoolu bude povoleno během jednotlivých zápasů až dva tisíce fanoušků.

Dostane se tak či dostalo na příznivce Arsenalu, Chelsea, Crystal Palace, Fulhamu, Tottenhamu, West Hamu, Liverpoolu, Evertonu, Brightonu a Southamptonu. Ostatních deset mužstev včetně dvou gigantů z Manchesteru či Leicesteru se naopak musí kvůli rizikové poloze nadále obejít bez fanoušků.

Na sobotní utkání se tak dostali i fanoušci Millallu, ti ovšem hned před začátkem utkání projevili svoji nespokojenost. To když jejich hráči poklekli na podporu hnutí Black Lives Matter, jako tomu už je v Anglii od smrti George Floyda v USA zvykem, své mužstvo na protest vybučeli.

„Buďme spravedliví, byla to pouze malá skupinka fanoušků Millwallu, která na hráče nebučela,“ poznamenal s notnou dávkou ironie bývalý anglický reprezentant a v současnosti expert Gary Lineker.

Ten totiž naráží na fakt, že jsou fanoušci Millwallu dlouhodobě považováni za ty nejradikálnější a jejich nejznámějším popěvkem je „No one likes us, we don’t care.“ (Nikdo nás nemá rád, je nám to jedno).

Tentokráte ale u většiny skalních příznivců našli zastání.

„Konečně někdo v Anglii ukázal nesouhlas s tímto povinným zlem. Doufám, že se připojí i další kluby,“ je nejčastější odpověď zarytých fanoušků.

V Anglii ale nejde o první událost podobného charakteru. V červnu během zápasu Manchesteru City proti Burnley (5:0) si pronajali fanoušci hostujícího celku letadlo, na které zavěsili nápis „All White Lives Matter“ (Na životech bílých záleží).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!