20. července 2011 15:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

TIME OUT: Proč Slavii neměnit trest

Fotbalisté Slavie zahájili letní přípravu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Slavie zahájili letní přípravu | foto: ČTK

Fotbalová Slavia žádá o odpuštění části trestu, který jí na konci sezony udělila disciplinární komise. Fanoušci se tehdy pokusili získat informace o finanční situaci klubu. Skončilo to pěstmi, výtržnictvím a nedohraným semifinálovým zápasem tuzemského poháru s Olomoucí.

Slavia měla odehrát tři duely bez diváků. V minulé sezoně stihla ale jen dva a tu novou chtěla začít načisto. Má na to ale nárok?

Kde by ho vzala? Řádění jejich fanoušků bylo nejostudnějším momentem minulé sezony. To, že přes léto změnila majitele, na tom vůbec nic nemění. Už tehdy byl trest až příliš mírný, snad i proto, že nejspíš nikdo nechtěl zatnout poslední ránu v době, kdy byl klub na pokraji krachu.

Kdyby teď svaz trest zmírnil, bylo by to stejné, jako by ani žádný neudělil. Jak moc (kromě finanční stránky) klub poznamenalo, když neměl přízeň fanoušků v zápasech, ve kterých mu o nic nešlo? Zvlášť když tehdy klubu ani moc nefandili…

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!