18. července 2011 12:20, aktualizováno  13:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vedení Slavie: Platil a nově také Řebíčkův bratr

Natland ve Slavii: Josef Vojta a Miroslav Platil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Natland ve Slavii: Josef Vojta a Miroslav Platil. | foto: ČTK

PRAHA Miroslav Platil zůstává ve vedení fotbalové Slavie. Rozhodla o tom dnešní mimořádná valná hromada akcionářů vršovického klubu. Spolu s ním byli do nového tříčlenného představenstva Slavie zvoleni také bratr spolumajitele Aleše Řebíčka Adam a investiční ředitel majoritního vlastníka pražského celku skupiny Natland Group Josef Vojta.

Dosavadní generální ředitel Platil byl i v předešlém pouze dvoučlenném představenstvu, v kterém figuroval spolu s Antonínem Francem. V únoru opustil vedení Slavie Tomáš Rosen. V dalších měsících, v kterých se zadlužený klub potýkal s existenčními finančními problémy a hrozbou pádu z první ligy, byl šéfem klubu právě Platil.

Dnešní valná hromada nejprve předchozí členy představenstva a také dozorčí rady odvolala a následně zvolila nové. "Jednání byla překvapivě krátká, protože u všech členů představenstva a dozorčí rady klubu panovala shoda," uvedl v tiskové zprávě Natlandu zaslané ČTK spolumajitel klubu Aleš Řebíček.

VÍCE O SPOJENÍ SLAVIE A ALEŠE ŘEBÍČKA:

"Nyní mohu všechny fanoušky klubu ujistit, že nám nic nebrání, abychom se mohli soustředit na návrat Slavie na špičku tabulky, kam patří. Začíná úplně nová éra Slavie a já jsem strašně rád, že se na ní mohu jako rodilý slávista podílet," dodal bývalý ministr dopravy Řebíček.

Ve vedení klubu má nyní svého bratra Adama, bývalého teplického policistu. Ten byl vloni spolu s dalšími dvěma kolegy souzen kvůli podezření z údajného braní úplatků v kauze majitele teplického autobazaru Michala Bartese, nakonec byl ale zproštěn obžaloby.

V nově zvolené dozorčí radě Slavie budou působit zástupci Natlandu Lubor Svoboda a Pavel Pražák, právníci Jakub Štilec, Roman Kyral a Petr Michal a Kamil Kocurek.

Adam Řebíček (vlevo) se svým právním zástupcem.

Dnešní valná hromada stvrdila novou etapu fotbalové Slavie poté, co v květnu převzala zadlužený klub investiční skupina Natland. Společnost uhradila dluhy vůči hráčům, realizačnímu týmu a zaměstnancům a společně s novým třetinovým majitelem Řebíčkem vyřešila největší závazek Slavie - přibližně stomilionový dluh vůči bývalému vlastníkovi klubu britské firmě ENIC.

"Je zřejmé, že díky týmové spolupráci mezi hlavními akcionáři se nám za poměrně krátkou dobu podařilo uskutečnit mnoho důležitých dílčích kroků, které vedly k restrukturalizaci a stabilitě klubu. Doufáme, že zprůhlednění akcionářské struktury a ustanovení nových členů představenstva a dozorčí rady povede k větší akceschopnosti klubu v nové fotbalové sezóně," uvedl Vojta.

Natland momentálně drží ve Slavii 70 procent akcií, podle informací webu Týden.cz by se ale mohl brzy stát majoritním vlastníkem klubu Řebíček.

Natland je již údajně s exministrem dopravy dohodnutý na odprodeji akcií, ani jedna ze stran to však serveru nepotvrdila.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.