11. listopadu 2008 20:11 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tomáš Rosický? Další operace

Rosický se nyní cítí hrozně.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rosický se nyní cítí hrozně. | foto: ČTK

LONDÝN Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický, který od ledna nehraje kvůli potížím s podkolenní šlachou, se podrobil v pondělí další operaci. Záložník Arsenalu podstoupil zákrok v Německu, kde nyní stráví několik týdnů při rekonvalescenci.

Londýnský klub o tom dnes stručně informoval na svém webu s tím, že šlo o "rutinní revizní chirurgický zákrok, který byl úspěšný". Po návratu z Německa se má Rosický znovu zapojit do rehabilitačního programu, který mu sestaví kluboví lékaři.

Více informací o Rosického operaci nechtěl poskytnout ani hráčův agent Pavel Paska. "Stále platí dohoda s klubem, že se ke zdravotnímu stavu Tomáše bude vyjadřovat pouze Arsenal. I proto nelze ani přiblížit místo, kde bude nyní rehabilitovat," řekl fotbalistův manažer.

Anketa

Vrátí se ještě podle vás Tomáš Rosický na fotbalové trávníky?

Ne, k profesionálnímu fotbalu se již nevrátí. 247
Ano, kvůli takovému zranění se sportovní kariéry nekončí. 179
Nevím, nemám o tom dostatek informací. A když nějaké člověk pochytí, jsou dost protichůdné. 178

Rosický absolvoval první operaci v květnu v Londýně. Už předtím oznámil, že se kvůli zranění nebude moci zúčastnit mistrovství Evropy. Na začátku srpna kouč Arsenalu Arséne Wenger uvedl, že by se český záložník mohl vrátit na hřiště v září. Místo toho však Rosického začal operované místo bolet a musel přerušit přípravu.

V dalších týdnech musel francouzský trenér předpovědi o návratu českého hráče neustále měnit. Naposledy koncem října Wenger prohlásil, že by se Rosický měl objevit v dresu Arsenalu na přelomu roku.

Pondělní operace by podle neoficiálních informací měla léčbu urychlit. Kolikrát jsme to již slyšeli?

ČTK