12. listopadu 2008 12:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Wenger: Rosický se vrátí do osmi týdnů

Tomáš Rosický trpí na lavičce při sledováni hry českého týmu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Rosický trpí na lavičce při sledováni hry českého týmu | foto: ČTK

LONDÝN Nejpozději za dva měsíce by se měl vrátit k fotbalu kapitán české reprezentace Tomáš Rosický. Prohlásil to trenér Arsenalu Arséne Wenger. Osmadvacetiletý záložník nehraje od ledna kvůli potížím s podkolenní šlachou a v pondělí se v Německu podrobil už druhé operaci.

"Vypadá to velmi dobře. Mám od chirurga velice pozitivní vibrace. Myslím, že bude zpátky za šest až osm týdnů," řekl Wenger novinářům po úterním utkání Ligového poháru, v němž Arsenal porazil 3:0 Wigan.

Rosického nyní čeká několikatýdenní rekonvalescence v Německu. Anglický klub je na informace kolem zdravotního stavu svého hráče skoupý. Podle deníku Právo svěřil tentokrát Rosického do péče vyhlášeného mnichovského specialisty Hanse-Wilhelma Müllera-Wohlfarhta.

První operaci absolvoval Rosický v květnu v Londýně. Podle původních předpokladů se měl vrátit na hřiště už v září, ale kvůli neustálým potížím musel přerušit trénink a termín jeho předpokládaného návratu se neustále posouvá. Pondělní operace by měla léčbu urychlit.

ČTK

ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020
ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si přijdou nejen rodiče, ale také důchodci a změní se podmínky pro zálohování výživného a postihy pro neplatiče. Oproti původnímu návrhu se však navýšení rodičovského příspěvku nebude týkat i těch, kteří ho již pobírají.

Najdete na Lidovky.cz