13. června 2015 7:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tahle chyba mrzí. Mohl být klid, Vácha to měl hrát do autu, zlobil se Sivok

Tomáš Sivok s Lukášem Váchou přihlíží střele Gylfiho Sigurdssona. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Sivok s Lukášem Váchou přihlíží střele Gylfiho Sigurdssona. | foto: Reuters

REYKJAVÍK (od našeho zpravodaje) Obránce Tomáš Sivok dlouho věřil, že to dopadne dobře. Nebýt kiksu v závěru, dobře by to v Reykjavíku opravdu dopadlo. Jenže... Váchova špatná přihrávka poslala islandské fotbalisty za výhrou 2:1. „To musí letět dát do autu, nejde hrát fotbal na vápně,“ zlobil se Sivok.

A reprezentační stoper pokračoval: „Viděl jsem, jak tam soupeř nabíhá, bohužel jsem už nemohl jít naplno do souboje, protože kdybych ho trefil, byla by to penalta.“

Jak moc je frustrující prohrát zápas, který byl minimálně na remízu?
Hlavně mrzí ztráta bodů, když vedeme jedna nula. Nepohlídali jsme si jednu standardku a odražený balon. Druhý gól jsme si dali sami. Nevím, co k tomu říct. Nemyslím si, že by si Island vytvořil tolik vyložených šancí. A my? Pokud je patnáct minut do konce, musíme to ukopat a nehrát fotbal. Prohráli jsme si to sami.

O vyrovnávací gól si domácí řekli sami svým tlakem, ale druhý jste jim darovali. Co se přihodilo?
Lukáš Vácha stál zády na velkém vápně, chtěl mi to dát zpátky, poslal to bohužel do boku, já už jsem šel do skluzu, Sigthórsson tam běžel. Tohle musíte dát do autu!

Co jste Váchovi řekli v kabině? Padlo hodně výčitek?
Ani jedna. To se stane. Neudělal to naschvál, chtěl to zahrát tak, abych to dal z jedné pryč, bohužel to poslal vedle mě.

Islanďan Sigthorsson slaví se spoluhráči gól v síti Petra Čecha.
Lukáš Vácha a brankář Petr Čech jen přihlíží gólu Sigthorssona.

Vyhráli Turci, vyhráli i Nizozemci. Je česká porážka velkou komplikací?
Není! Samozřejmě jsme už mohli skoro slavit postup, teď jsme si to dvěma zápasy zkomplikovali, ale pořád to máme ve svých rukou. Kdyby někdo před startem kvalifikace řekl, že teď budeme druzí, bereme to všemi deseti. Každopádně následující dvojzápas s Kazachstánem a v Lotyšsku musíme zvládnout.

Překvapil vás Island?
Ani ne. Věděli jsme, že budou hrát hodně fyzický fotbal a že to budou nakopávat míče. Naštěstí ten vítr nebyl tak silný jako při tréninku den před utkáním. Dalo se hrát. A mělo se to uhrát! Můžete dostat gól, když to tam nějak propadne, ale ten druhý, to byla laciná chyba.

Rok 2015 vám zatím nevychází, ještě jste nevyhráli. Není důvod k větší obezřetnosti?
Bohužel nám tři zápasy nevyšly, ale zase se povedly předchozí. Nikdo není suverénní. Teď vede Island, ale pořád to máme ve svých rukou. Ano, už jsme třeba příště s Kazachstánem mohli slavit postup a místo toho budeme muset ještě bojovat. 

Jan Palička

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!