Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Toppmöller Česko nepovede

Sport

  12:24
BERLÍN - Klaus Toppmöller nebude novým trenérem české fotbalové reprezentace. Šestapadesátiletý německý kouč to uvedl v rozhovoru pro deník Trierischer Volksfreund, který dnes citovala agentura DPA.

Kandidát na trenéra české reprezentace, Klaus Toppmöller. foto: ČTK

Se zástupci ČMFS se prý Toppmöller nedohodl na dvou bodech smlouvy, kterými byla podmínka svazu přestěhování trenéra do Česka a nemožnost přivést si k národnímu týmu vlastní asistenty.

"Ze sportovního hlediska by to bylo opravdu nádherné angažmá. Bohužel jsme se však nedokázali dohodnout na dvou věcech," citoval list Toppmöllera, který si chtěl k týmu přivést tři vlastní asistenty a nelíbil se mu ani požadavek svazu na přestěhování do České republiky.

Slova německého trenéra potvrdilo i prohlášení fotbalového svazu. "Byly stanoveny podmínky pro případné angažování zahraničního trenéra k české reprezentaci. Dvě z nich se nepodařilo naplnit: aby se po dobu působení u národního týmu přestěhoval do Čech a aby měl za asistenty v rámci kontinuity české trenéry," uvedl první místopředseda svazu Vlastimil Košťál, který v pondělí s Toppmöllerem ve Frankfurtu vedl poslední jednání. "Klaus Toppmöller však chtěl do České republiky pouze dojíždět a v realizačním týmu preferoval svoje německé spolupracovníky," dodal Košťál.

 Na trenérský post u českého národního týmu, který po mistrovství Evropy opustil Karel Brückner, tak nyní zbývají pouze dva známí kandidáti. Těmi jsou Brücknerův předchůdce a v současnosti generální sportovní  manažer pražské Sparty Jozef Chovanec a dosavadní asistent  reprezentačního kouče a trenér Teplic Petr Rada.

Podle hlasů z vedení českého fotbalu má blíže k postu trenéra národního mužstva Chovanec, který už u týmu působil v letech 1998 až 2001. O novém trenérovi se bude rozhodovat na čtvrtečním zasedání výkonného výboru ČMFS.


Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...