16. července 2008 9:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Kdo zbyl?Nikdo a Nic

Kdo nakonec povede tyto hochy?Vypadá to na  Jozefa Chovance. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kdo nakonec povede tyto hochy?Vypadá to na Jozefa Chovance. | foto: ČTK

PRAHA Volba trenéra se nám očekávaně zcvrkla na dva oficiální kandidáty. Nikdo si přece nemyslel, že by Němec Klaus Toppmöller mohl uspět v takové konkurenci. Teď si mohou pánové z trenérské unie, Technické komise ČMFS i se samotnými reprezentanty potřást rukama.

Mise splněna: První znechucený zahraniční kouč, který měl o vedení našeho nároďáku opravdu zájem. A v jaké to konkurenci finalista Ligy mistrů Toppmöller prohrál? Kdo nám tu zbyl? Sparťanský úředník a trenér Teplic.  Nebudeme si nic nalhávat, trenér Petr Rada není osobností a živil se ve stínu Karla Brüknera, ať už úspěchem či prohrou. Jozef Chovanec zase přes dva roky netrénoval a jeho angažmá v národním týmu neskončilo zrovna růžově. 

Nikdo netvrdí, že by Toppmöller byla  ideální volba. Ale z nabízené trojice jediný záchytný bod. Česko asi ještě není připravené odhodit předsudky a tak nezbývá než vařit z vody.

Hořejší Michal, Lidovky.cz