24. listopadu 2011 16:43 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tradiční Víkend šampionů se přesune do Bratislavy

Víkendový zápas Baníku s Příbramí, teď Ostravamy čeká odveta 1. předkola Evropské ligy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Víkendový zápas Baníku s Příbramí, teď Ostravamy čeká odveta 1. předkola Evropské ligy | foto: Eret PetrČTK

PRAHA Tradiční lednový halový turnaj Fortuna Víkend šampionů za účasti předních českých a slovenských fotbalových klubů se nebude hrát v Praze, ale přesune se do Bratislavy. Potvrdil to Petr Šrain, mluvčí sázkové společnosti Fortuna, která je pořadatelem soutěže.

Víkend šampionů se v Praze hrál od roku 2007 pětkrát a stal se tradiční akcí na úvod zimní přípravy. Každým rokem přilákala do pražské O2 areny několik tisíc diváků, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru. Naposledy turnaj vyhrál Slovan Bratislava, který bude mít možnost obhajovat prvenství na vlastní půdě. Mezi šesti účastníky budou 8. ledna také fotbalisté Sparty a Slavie Praha a Bohemians 1905.

Slovenské kluby budou zastupovat Slovan Bratislava, MŠK Žilina a Spartak Trnava. "Po pěti úspěšných ročnících jsme přivítali změnu, kterou nám organizátoři turnaje nabídli. Působíme úspěšně i na slovenském trhu, kde je Fortuna i partnerem reprezentace. Krásně zrekonstruovaný Zimní stadion Ondreje Nepely má všechny parametry k tomu, aby se v něm tak náročný podnik mohl konat," uvedl marketingový ředitel Fortuny Vladan Crha.

Až na místo a účastníky turnaje se toho příliš nezmění. Hrát se bude na dvakrát 15 minut, dva týmy z obou tříčlenných skupin postoupí do semifinále. Vítěz získá 20 tisíc eur, což je podle aktuálního přepočtu zhruba půl milionu korun, poražený finalista si odveze poloviční sumu.

ČTK