28. listopadu 2014 10:29 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Trávník bránil kombinacím, stěžoval si po remíze neapolský Benítez

Kouč Neapole Rafael Benítez. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kouč Neapole Rafael Benítez. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Teplota se blížila k nule, foukal studený vítr, přesto těsně před zápasem sparťanských fotbalistů s Neapolí v Evropské lize vyjela z trávníku zavlažovací zařízení a hřiště na Letné vydatně zkropila. „Trávník byl na hranici regulérnosti,“ podotkl hostující kouč Rafael Benítez po bezbrankové remíze.

Trávník se kropí obvykle za sucha, aby měl míč rychlejší skluz. 

Při pohledu na pohyb hráčů i kontrolu míče bylo vidět, že větší problémy dělá terén hostům.

„Je to pravda,“ souhlasil Benítez.

„Už ve středu při tréninku byl trávník kluzký a měkký. Ztěžovalo nám to kontrolu míče, přihrávky po zemi. Ale prosím neberte to jako výmluvu pro náš výkon, jen jako čisté konstatování. Prostě jsme nedokázali tak dobře míč kontrolovat.“

Předzápasové zavlažování navrhla Sparta, soupeř s tím souhlasil. Jinak by si to hostitelský klub dovolit nemohl. „Mokrý trávník je součástí naší hry na Letné, používají to i jiné týmy v Evropě,“ řekl sparťanský kouč Vítězslav Lavička.

„Možná k tomu, abychom předvedli lepší a přesnější kombinace bylo zapotřebí vyšší kvality hrací plochy, která v této době už není ideální,“ doplnil sparťanský kouč.

Sparta byla celkově lepším týmem, hostům dvakrát pomohlo břevno. Neapol měla dobrý úvod a závěr.

„Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší, připravili jsme si i šance, takže výsledek je zasloužený. Pozitivní je, že jsme nedostali gól a zajistili si postup. Zápas totiž nebyl vůbec snadný,“ řekl Benítez.

Miloslav Novák